Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Nemzetközi sajtószemle

Bertha László

2016.11.07. 10:28

Ezt olvassuk mi.

Trump a fehér ember utolsó reménye – címmel (amelyhez hasonló fennállása óta nem „csúszott ki a száján” a német lapnak) a Welt arról ír, hogy Donald Trump legfontosabb „választási klientúrája” a fehérek, ám az USA demográfiai viszonyai változnak: a kisebbségek nagysága és jelentősége nő, Trump a fehér lakosság süllyedésével kapcsolatos félelmekre épít.


Egy népességében zsugorodó Németország nem tud harcolni egy népességében növekedő afrikai kontinens migrációs okaival. Illúzió azt hinni, hogy pénzügyi támogatással az Európa felé történő tömeges menekülést le lehet állítani – írja a lap a Hogyan lásson el Európa 800 millió afrikai migránst? címmel megjelent cikkében.

Mi hasítja ketté Amerikát oly mélyen? címmel a vezető osztrák lap kifejti, függetlenül attól, ki nyeri az elnökválasztást Amerikában, kettéhasadt népről van szó, amely még a tényekben sem tud egyezségre jutni, és senkiben nem bízik az ország egyesítésében. Mindezek okai: a globalizáció fehér vesztesei autoriter szószólót találtak Trumpban. Nő a szakadék a vidéki konzervatívok és a városi kozmopoliták között. Az elitek és az intézmények gyűlölete a bal- és a jobboldalon egyaránt mozgósító erővé vált.

Az amerikai kormány szócsöve a két elnökjelölt a kampány során az elmúlt napokban elhangzott beszédeit szemlézve Trump ezen mondatát idézi: "Ja, és nekem nem kellett elhozni J Lo-t vagy Jay Z-t. Elég vagyok magam is.” Trump azt is mondta, hogy Clinton győzelme „páratlan alkotmányos válságot okozna.

Mitch Feierstein pénzügyi elemző és egykori Wall Street-i fedezeti alapkezelő az orosz hírügynökségnek nyilatkozva elmondta, hogy a Clinton Alapítvány nemzetközi, illegális és titkos alap despotáknak, valamint diktátoroknak, akik pénzzel vásárolták meg washingtoni kapcsolataikat a két Clinton hivatali idején, de erről az amerikai média nem kíván tudósítani.

Izrael, Irán és az antiszemitizmus témája nagy szerepet játszik abban, hogy Florida zsidó szavazói kire adják majd kedden voksukat – jelenti a vezető amerikai lap az elnökválasztásról írva.


A New York Times és a CBS News felmérése szerint az amerikaiak óriási többségének undora van az amerikai politikától és igen sokan kételkednek abban, hogy bármelyik jelölt egyesíteni tudná az országot egy történelmileg visszataszító elnöki kampány után.

A nép ellenségei: óriási a düh azon ’valóságtól távol álló’ bírák iránt, akik ’háborút hirdettek a demokrácia ellen’, mivel kihívást intéztek 17,4 millió Brexit szavazó döntéséhez, amely most alkotmányos válságot is okozhat címmel számol be a brit lap arról, hogy milyen támadások érték azt a három londoni fellebbviteli bírót, akik úgy döntöttek, a brit kormány parlamenti döntés nélkül nem jelentheti be Brüsszelnek az ország kiválását az unióból. A cikket a nép három ellenségének, azaz a három döntéshozó bírónak parókás, taláros arcképe díszíti.

180 fokos fordulatot akar migránspolitikájában a német belügyminisztérium: annak szóvivője kijelentette, hogy a nemzetközi védelmet kereső menekülteket a tengeren meg kell állítani, vissza kell őket vinni Észak-Afrikába, hogy onnan kérjenek menedékjogot EU-ba. /Emlékeztető: a magyar miniszterelnök ez irányú javaslata nyomán azonnal „Auschwitz” ugrott be az illetékes véleményformálóknak. /

A Calais-i dzsungelből a napokban kitelepített migránsok Franciaországot rasszistának bélyegezték és közölték, mindent megtesznek azért, hogy Nagy-Britanniába juthassanak” – írja a brit lap. Elmondták, hogy ez azért van, mert a francia hatóságok becsapták őket, mivel azt állították, „nagy házat kapnak egy nagy városban”, „miközben Normandia környékén egy egykori piszkos gyerekotthonban találták magukat, ahol halal ételeket még látni sem lehet.”

Éppen a német szociáldemokratáktól jön most egy olyan javaslat, amit az Alternatíva Németországnak mindig is javasolt: Thomas Oppermann SPD-frakcióvezető azt javasolta, hogy a kanadai pontrendszer mintájára alkossanak bevándorlási törvényt. E szerint a kor, képzettség, szakmai gyakorlat, nyelvismeret és integrációs képesség alapján létrehozott pontrendszerrel szűrnék a bevándorlókat.

A liechtensteini lap arról tudósít, hogy egy felmérés szerint a svájciak 61 %-a utasítja el, hogy az iszlám a keresztény és a zsidó vallás mellett hivatalos vallás lehessen Svájcban.

Michael Fallon, brit kormányzati hadügyminiszter a parlament hadügyi bizottsága előtt tartott beszédében kijelentette, Nagy-Britannia hadserege felkészült, hogy már 2018-tól háborút viseljen Oroszországgal szemben.

"Több százezer NATO katonát fognak fokozott készenléti állapotba helyezni, ahogyan nő a feszültség Oroszországgal" – jelentette ki Jens Stoltenberg NATO-főtitkár. Sir Adam Thomson, Nagy-Britannia NATO-képviselője elmondta, a cél az, hogy 300 000 katona két hónap alatt készenléti állapotba legyen helyezhető szemben a jelenlegi 180 nap helyett. 

Az orosz külügyminisztérium hivatalos honlapja közli azt a választ, amit egy sajtókonferencián Maria Zaharova külügyi szóvivő adott egy újságírói kérdésre adott arról, hogy a jelentések szerint amerikai katonai hekkerek behatoltak az orosz távközlési és villamos hálózatba. „Választ várunk az amerikai hatóságoktól, beleértve a Fehér Házat és a külügyminisztériumot. Ennek hiánya az Egyesült Államok állami kiberterrorizmusát jelenti és amennyiben az amerikai médián keresztül bemutatott fenyegetések megvalósulnak, Moszkva teljes felhatalmazást kap, hogy Washington ellen megindítsa a vádemelést.”

Bassár el-Aszad szíriai elnök a londoni lapnak kijelentette: a szíriai konfliktus úgy jellemezhető, mint valami „a hidegháború és a III. világháború között”, hozzátéve, hogy Szíria küzd és igen kevés nemzetközi támogatást kap. Kifejtette: „Világháborúnak nevezzük, de az Szíria elleni világháború. Tíz ország van ellenünk, a terroristáknak pénzt és fegyvereket küldve, míg hadseregünk csak szíriai”. Majd ezt mondta: „Nem realisztikus politikai megoldásról beszélni, amikor a másik oldalt szaúdi, török, brit, amerikai és francia urak irányítják. A probléma alapja, hogy ezek az országok beavatkoznak. Ha ezzel felhagynak, a terroristák legyengülnek és elmennek, vagy legyőzzük őket, és akkor mi, szíriaiként ülhetünk le és tárgyalhatunk a megoldásokról”. Hozzátette, a borzasztó helyzet miatt az orosz támogatás alapvető fontosságú.

Sebastian Kurz osztrák külügyminiszter követeli az EU menekültpolitikája további megváltoztatását, mert ellenkező esetben „a menekültek és migránsok száma ismét emelkedne”


A bolgár elnökválasztások első fordulójában az első felmérések szerint meglepetésre Ruman Radev ellenzéki jelölt győzött. Az oroszbarát Radev ellene van az Oroszország elleni szankcióknak is. Ha az előrejelzések beigazolódnak, Radev győzelme hatalmas csapás lenne Bojko Boriszov kormányának. 


Ukrajnában a sajtószabadságot még az EU-hoz való közeledés után is elnyomják címmel a cikk azt írja,a kijevi kormány küzd az ellen, hogy a Nyugat által finanszírozott tévéadót indítsanak meg. Miközben a csődállamot az EU adófizetői finanszírozzák.

Ukrajnában most egy újabb törvény révén drákói törvényekkel szorítják ki az orosz nyelvet az elektronikus médiumokból.

Felháborító módon – semmit nem téve – kezelték a brit rendőrök azt a megrendezett huliganizmust, amelynek keretében néhányan több száz műanyag végtagot dobtak a londoni orosz nagykövetség elé. A globális orosz tévéállomás megkérdezett egy brit újságírót, mi lenne akkor, ha valaki ugyanígy akarna eljárni a londoni amerikai vagy szaúdi nagykövetség előtt. A válasz: „Egészen más. A London közepén lévő amerikai nagykövetség hozzáférhetetlen erődítmény. A nem messze tőle lévő szaúdi nagykövetség csaknem ugyanolyan erődítmény saját rendőrséggel, amely még azokra is szigorúan néz, akik szerintük gyanús módon pillanat a nagykövetségre. Ha a szaúdi nagykövetségen kívül engedélyezett, békés tüntetés van, akkor rendőri felügyelet mellett az utca másik oldalon rendezhetik meg. A bejáratoknak még a közelébe se kerülhetnek. Craig Murray volt brit nagykövet a végtagok odahordásával kapcsolatban úgy nyilatkozott, hogy „a brit és amerikai uralkodó rendet nevetséges oroszgyűlölő légkör uralta el. Nyilvánvaló,  hogy mind az Egyesült Államokban, mind az Egyesült Királyságban a neokonzervatív külpolitika ügyvivői úgy döntöttek, még a hidegháborús retorika szintjénél is tovább viszik ezt a retorikát.”

A Magyarországról és elsősorban az „antiszemita” jelenségekkel foglalkozó kanadai szerkesztésű portál videófelvételt közöl arról, hogy – a volt SZDSZ-es képviselő – Rajk László, a Saul fia című film művészeti igazgatója a montreáli Concordia Egyetemen néhány diákja előtt válaszolt arra a kérdésre, bojkottálni kellene-e a Népszabadságot bezáró, antiszemita, stb. Orbán rezsimet. A rendezvényt András Göllner, az egyetem tanára koordinálta a helyi zsidó közösséggel együtt. Az ismertetőhöz tartozó videón látható, hogy a Göllner mellett simogatási távolságra álló, bojkottról kérdező diáknak Rajk azt felelte, hogy a bojkott helyett jobb, ha a rezsim ellen küzdő művészeket meghívják. (Göllner tanári munkáját egyetemén diákjai a rendkívül gyenge, a lehetséges ötből 2,3 ponttal értékelték)

Edward Mezvinsky Clinton lányának az apósa annak révén, hogy Chelsea Clinton Marc Mezvinskyhez ment férjhez. Marc Edward Mezvinskynek a fia és George Soros unokaöccse. Ezt a kapcsolatot Scott Baio posztolta ki közösségi portálján, fedezte fel az amerikai portál. Baio hozzátette, a Clinton család Sorosék házában volt vendég, amikor Chelsea hozzáment Marchoz.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére