Nem volt eléggé haladó, liberális össztûz zúdult a Harvard Egyetemre
2018.11.29. 22:10
Az elmúlt napokban sok szó esett arról, hogy a magyarországi egyetemek a balliberális, kultúrmarxista propaganda melegágyaivá váltak, s hogy közéleti kérdések taglalásában mennyire egyoldalú megközelítést alkalmaznak a hatalmukkal visszaélő oktatók.
A probléma azonban nemcsak hazánkban ütötte fel a fejét, a balliberális véleményterror a nyugat-európai, amerikai egyetemeken is általános jelenséggé vált, sőt sok tekintetben ott még rosszabb a helyzet.
Legújabban az egyik leghíresebb, legszínvonalasabb amerikai felsőoktatású intézményben, a Massachusetts állambeli Cambrigde-ben található Harvard Egyetemen bizonyosodott be, hogy mennyire van legitimitása annak, ha egy iskola megpróbál a haladó szellemiséggel akárcsak egy kicsit is szembehelyezkedni.
Szó sincs arról, hogy a Harvard egy jobboldali szellemiségű egyetem lenne, most mégis bűnhődniük kell, ugyanis az LMBTQ-hallgatók egy nyílt levélben adtak hangot nemtetszésüknek azzal kapcsolatban, hogy a hozzájuk hasonló szexuális identitású tanulókat diszkriminálják a neves intézményben.
A Harvard mesterszakos, szexuális kisebbségekhez tartozó hallgatói az említett levélben azt sérelmezik, hogy már régóta próbálkoznak több anyagi és erkölcsi segítséget kérni az egyetem vezetésétől, de mindeddig nem jártak sikerrel.
A levél írói szerint a Harvard Egyetem messze elmarad a Borostyán Liga (a nyolc legjobb amerikai egyetemet tömörítő szövetség) többi egyetemétől, már ami a szexuális kisebbségek istápolását illeti.
Nem fukarkodtak a degradáló jelzők használatával, homofóbnak és transzfóbnak nevezték saját egyetemüket, amelyen kimondva-kimondatlanul minden hallgatót heteroszexuálisként és ciszgenderként kezelnek.
Problémásnak tartják továbbá hogy a Harvardon semmit sem tesznek meg azon tanulók integrálásáért, akik nem illenek bele a hagyományos, férfi-nő szexuális felosztásba.
Természetesen az Egyesült Államokban annyira "nem létezik" az erőszakos meleglobbi és a szélsőliberális véleményterror, hogy bizonyára a véletlen műve csupán, hogy a levélre reagálva a Harvard Egyetem szóvivője nem győzött sajnálkozni, illetve hitet tenni amellett, hogy az intézmény mennyire elismeri a szexuális kisebbségek jogait - felsorolva, hogy már eddig is mennyi mindent megtettek az érdekükben.
Nem nehéz kitalálni, hogy mostantól milyen jövő vár a Harvard Egyetemre, valószínűleg igyekezni fognak minden cselekedetükkel azt bizonygatni, hogy ők nem kirekesztők, nem homofóbok és nem transzfóbok.