Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

"Nagy-Britannia nem lesz Mad Max-ország"

Bertha László

2018.02.20. 20:58

Nagy-Britannia az EU-tagság megszûnése után sem züllik "valamiféle sötét jövõképû fikcióból elõlépõ, Mad Max-stílusú" országgá - mondta kedden a Brexit-tárgyalásokért felelõs brit miniszter.
BÉCS, 20:58

Nagy-Britannia az EU-tagság megszűnése után sem züllik „valamiféle sötét jövőképű fikcióból előlépő, Mad Max-stílusú” országgá – mondta kedden a Brexit-tárgyalásokért felelős brit miniszter.

David Davis, aki egy bécsi üzleti rendezvényen szólalt fel, a minisztériuma által Londonban is ismertetett beszédében arról igyekezett meggyőzni hallgatóságát, hogy a Brexit után sem kell számítani a hagyományos brit jogrend olyan jellegű összeomlására, mint amilyet az apokaliptikus jövőképet felvázoló ausztrál mozifilmsorozat ábrázol.

Davis szerint léteznek, de teljesen alaptalanok azok a félelmek, hogy a Brexit utáni Nagy-Britannia „lefelé induló angolszász versengésbe” kezdene az Európai Unióval például a versenyszabályozás terén.

„Soha nem leszünk olcsóbbak, mint Kína, soha nem lesz annyi nyersanyagunk, mint Brazíliának”, de ezt éppen a minőség, a szolgáltatási színvonal, az intellektuális tartalom növelésével lehet ellentételezni – fogalmazott a brit miniszter.

Hozzátette, hogy a globális versenyképességi kihívásokra, amelyekkel a brit gazdaság és az Európai Unió egyaránt szembesül, nem lehet a normák lezüllesztésével válaszolni.

Davis szerint ugyanakkor London úgy tartja, hogy ugyanezeknek a méltányos kereskedelmi alapelveknek a brit EU-tagság megszűnése utáni kétoldalú kapcsolatrendszerben is érvényesülniük kell.

A Brexit-ügyi miniszter mindemellett kijelentette, hogy az igazságos verseny követelményei alapján nem lenne helyénvaló például, ha egy uniós székhelyű vállalat jelentős állami támogatás igénybevételével férne hozzá akadálytalanul a brit piachoz.

Az EU-val kialakítandó jövőbeni kereskedelmi kapcsolatrendszerről David Davis azt mondta, hogy London szerint egyik félnek sem kellene „felesleges akadályokat” a másik elé állítania.

A brit kormány meghirdetett célja olyan átfogó szabadkereskedelmi egyezmény megkötése az Európai Unióval, amely lehetővé teszi a brit cégek további jelenlétét az EU egységes belső piacán.

Nagy-Britannia ugyanakkor nem kíván intézményesen az egységes belső EU-piac és a vámunió tagja maradni. London érvelése szerint ugyanis a további brit tagság e két integrációs szerveződésben olyan feltételrendszerek teljesítését jelentené – mindenekelőtt a bevándorlás szabályozásában és az unión kívüli országokkal fenntartott kereskedelmi kapcsolatokban –, mintha meg sem szűnne a brit EU-tagság – írja az MTI.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére