Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Moszkva nem kívánja folytatni a békekötési tárgyalásokat Tokióval

888.hu

2022.03.21. 20:30

Oroszország nem kívánja folytatni a Japánnal kötendő békeszerződésről szóló tárgyalásokat, a Tokió által az ukrajnai helyzet miatt bevezetett szankciók miatt – közölte hétfőn Marija Zaharova, az orosz külügyminisztérium szóvivője.

 

„A jelenlegi körülmények között az orosz fél nem kívánja folytatni a tárgyalásokat Japánnal a békeszerződésről, mert lehetetlen a kétoldalú kapcsolatok alapdokumentumának aláírásáról tárgyalni olyan állammal, amely nyíltan barátságtalan álláspontot képvisel, és amely arra törekszik, hogy megsértse országunk érdekeit”

– hangzott az állásfoglalás.

 

Moszkva leállítja a japán állampolgárok vízummentes beutazását a Kuril-szigetekre és kilép a Japánnal a szigetek déli vonulatán kialakítandó közös gazdasági tevékenységről folytatott párbeszédből is. Oroszország emellett blokkolja Japán partneri státusát a Fekete-tengeri Gazdasági Együttműködésben folytatott ágazati párbeszédben.

Az orosz külügyminisztérium állásfoglalása a történtekért Tokiót tette felelőssé.

 

Japán több szankciócsomagot is bevezetett Oroszországgal szemben az ukrajnai háború miatt. Az exportkorlátozások mintegy 300 fajta áru és technológia szállítását tiltják, közöttük a félvezetőkét, valamint a tengeri és repülésbiztonsági, a távközlési berendezésekét, a katonai rendeltetésű termékekét, beleértve a fegyvereket, a szoftvereket és az olajfinomító berendezéseket.

 

A korlátozások 49 orosz vállalatra és szervezetre érvényesek. A japán kormány ezenkívül személyes szankciókat vetett ki az orosz vezetők, köztük Vlagyimir Putyin elnök, valamint orosz üzletemberek ellen.

 

Az Oroszország és Japán között a második világháború vége óta megoldatlan területi vita áll fenn, amely miatt a felek még mindig nem kötöttek békeszerződést. A háborút követően a Kuril-szigetek egésze a Szovjetunió ellenőrzése alá került, de Japán azóta is vitatja Iturup, Kunasir, Sikotan sziget és a Habomai szigetcsoport hovatartozását.

 

Vlagyimir Putyin orosz elnök tavaly szeptemberben Vlagyivosztokban, a Keleti Gazdasági Fórumon bejelentette: Oroszország adó- és vámkedvezményeket vezet be a Kuril-szigeteken, hogy ott legyenek a legkedvezőbb üzleti feltételek az egész ázsiai- és csendes-óceáni régióban. Hozzátette, hogy Moszkva a szigetekről tárgyalva garanciákat kért Tokiótól arra vonatkozóan, hogy a régióba nem telepítenek amerikai rakétarendszereket és katonákat, de erre nem kapott választ.

 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére