Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Mire jut egymással Seehofer és Merkel?

Bertha László

2018.07.02. 11:52

Horst Seehofer német belügyminiszter, a CSU elnöke ma 17 órakor tárgyal Angela Merkel kancellárral a bevándorlást érintõ vitájukról, melyet a CDU berlini székházában tartanak. Ennek kapcsán a bajor miniszterelnök, Markus Söder jelezte: a CSU készen áll a kölcsönös engedményeken alapuló megegyezésre.

Ahogyan arról a reggeli órákban beszámoltunk, Horst Seehofer hajnalban pártja elnökségi ülése után elmondta, hogy felajánlotta lemondását a pártelnöki és miniszteri tisztségéről, de előbb még kísérletet tesz a konfliktus rendezésére, mely a CSU és a CDU között keletkezett.

Az egész vita hátterében az áll, hogy miként lehet megtagadni a belépést a német határ állandó ellenőrzés alá vont pontjain az Európai Unióban máshol már regisztrált menedékkérő migránsoktól.

Seehofer álláspontja világos

A CSU és annak pártelnöke szerint mindentől függetlenül és feltétlenül vissza kell fordítani ezeket az embereket. Angela Merkel és a CDU szerint azonban ezt nem lehet bevezetni egyoldalúan, a szigorítás feltétele, hogy legyenek megállapodások az érintett társországokkal a menedékkérők visszafogadásáról.

Markus Söder bajor miniszterelnök, a CSU egyik vezető politikusa hétfő délelőtt Münchenben tett nyilatkozatában kiemelte, hogy meglepetésként érte a CSU elnökségét, hogy Horst Seehofer a kancellárral folytatott vita miatt kilátásba helyezte lemondását. A CSU nem kívánja felszámolni a CDU-val közös frakciót a szövetségi parlamentben (Bundestag), és a CDU/CSU pártszövetségnek a Német Szociáldemokrata Párttal (SPD) közös kormányát sem – tette hozzá.

A CSU készen áll a kompromisszumokra, a politikában ennek mindig így kell lennie”

– fogalmazott Söder.

Elmar Brok CDU-s európai parlamenti képviselő szerint van még lehetőség a szakítás elkerülésére. Az EP külügyi bizottságának korábbi elnöke a Deutschlandfunk német országos közszolgálati rádiónak hétfőn azt mondta, hogy „nagy a mozgástér”, de Horst Seehofer eredeti álláspontjára nem lehet felépíteni a megoldást, mert az SPD nem osztja a belügyminiszter nézeteit, így a koalíció felbomlásához vezethet, ha ragaszkodik a máshol már regisztrált menedékkérők feltétel nélküli visszafordításához.

A konfliktus korántsem elhanyagolható mértékű, hiszen ennek következménye akár a CDU/CSU testvérpárti szövetség és a kormánykoalíció felbomlása is lehet, ha Horst Seehofer a kancellár egyetértése nélkül ad utasítást a határigazgatási szigorításra, mert ebben az esetben Angela Merkel kénytelen lenne meneszteni a minisztert. Ha utóbbi megtörténne, Seehofer kiesik a német politika első vonalából, hiszen nincs mandátuma a Bundestagban, sem pedig a müncheni Landtagban.

Német lap: "Merkel egy gyáva kancellár"

Jörg Kürschner német újságíró az általa gyávának nevezett kancellárral szemben Horst Seehofer bátorságát méltatta, amiért az szembemen...

 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére