Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Mi a közös az EU-ban, Hitlerben, Napóleonban és a Római Birodalomban?

Tóth Dalma

2016.05.15. 15:38

Boris Johnson, London volt polgármestere párhuzamot vélt felfedezni az EU, Hitler, Napóleon és a Római Birodalom között.
LONDON, 15:38

Boris Johnson,  London volt polgármestere párhuzamot vélt felfedezni az EU, Hitler, Napóleon és a Római Birodalom között.

Boris Johnson, Nagy-Britannia fővárosának volt polgármestere szerint az Európai Unió a Római Birodalom "aranykorának" újjáélesztéséről álmodozik, ugyanúgy, ahogy mások mellett Napóleon és Adolf Hitler is tette.

A politikus a kormányzó Konzervatív Párton belül a brexit-pártiak táborát erősíti.

Boris Johnson a The Sunday Telegraph című konzervatív lapnak adott interjújában azt mondta, hogy az EU koncepciója a Római Birodalomig nyúlik vissza.  A politikus úgy véli, hogy az elmúlt kétezer év nagyjából arról szólt, hogy különböző emberek és intézmények megpróbálták Európa egyesítésével újjáéleszteni a rómaiak idejére jellemző "béke és jólét aranykorát".

Napóleon és Hitler is ezzel próbálkozott, tragikus végeredménnyel  (...) Az EU is egy erre irányuló kísérlet, más módszerekkel"

- fogalmazott a konzervatív politikus.

Johnson minden bizonnyal nem azt akarta ezzel mondani, hogy a brüsszeli bürokraták nácik, akik a hitleri birodalmat kívánnák visszahozni, de az összehasonlítás mégis meglepő.

A korábbi polgármester szerint ugyanakkor az euróövezet is német koncepció, amely lehetővé tette, hogy a domináns német gazdaság tönkretegye a gyengébb európai gazdaságokat. Példának Olaszországot hozta, amely egykor kiemelkedő autógyártó hatalom volt,  de "teljesen tönkretette az euró, és ezt a németek akarták így".  Johnson elmondta továbbá, hogy szerinte, az euró annak eszközévé vált, hogy a német gazdaság behozhatatlan termelékenységi előnyre tegyen szert az egész euróövezettel szemben.

A sajtó úgy véli, hogy Johnson a 2020-as választásokon a miniszterelnöki tisztségért már nem induló Cameron egyik legesélyesebb utódjelöltje.

David Cameron brit miniszterelnök szerint, ha Nagy-Britannia kilépne az EU-ból, a brit gazdaság recesszióba eshet a sokk következtében.

Cameron úgy fogalmazott kampánybeszédében, hogy aki a Brexitre voksol a júniusi népszavazáson, az egyben kevesebb munkahelyre, alacsonyabb ütemű növekedésre, sőt potenciálisan recesszióra szavaz.

A Bank of England előrejelzési forgatókönyvei azt a lehetőséget sem zárják ki, hogy a brit gazdaság technikai recesszióba süllyed, ha Nagy-Britannia kilépne az EU-ból.

(TheGuardian, MTI)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére