Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Merkel milliókat fizet a migránsoknak, hogy elmenjenek Németországból

Kékes Viki

2017.02.11. 20:58

Ezzel (is) próbálja növelni népszerûségét a vesztésre álló német kancellár.
BERLIN, 20:58

Angela Merkel 90 millió eurót — körülbelül 28 milliárd forintot — különített el a német adófizetők pénzéből egy olyan alap létrehozására, amelyből azoknak a migránsoknak fizetnek majd, akik hajlandóak visszavonni menedékkérelmüket és önként távozni az országból.

Ez is annak a 16 pontos tervnek a része, aminek fő célja, hogy felgyorsíthassák a Németországból kiutasított menedékkérők deportálását. A javaslatokat azután kezdték kidolgozni, hogy Anis Amri 12 embert gyilkolt meg, amikor teherautóval hajtott a berlini karácsonyi vásárban sétáló emberekbe. A tunéziai migráns a merénylet elkövetésekor kiutasítására várt Berlinben.

Donald Trump a Time magazinnak adott interjúban azt mondta, hogy Merkel katasztrofális hibát követett el, amikor 2015-ben számolatlanul fogadta be az illegális migránsokat. Merkel helyettese később beismerte, hogy főnöke alábecsülte milyen nehézségekbe ütközik majd ilyen sok migráns integrálása, amelynek eredményeként Németország "kulturális háborúba" zuhant.

Németország 2016-ban 170 000 menedékkérőt utasított el, de közülük mindössze 26 ezer embert küldtek haza, további 55 000 pedig önként távozott. Ez azt jelenti, hogy mindössze 81 000 kérelmező távozott az országból. Merkel elismerte, hogy "nagy mértékben támaszkodnak a migránsok önkéntes távozására", amikor — látva, hogy lemaradt a közvélemény-kutatásokban a szociáldemokraták mögött — ismertette a deportálások meggyorsítására szolgáló 16 pontos csomagot.

Martin Schulz, az SPD jelöltje a közelgő választáson, annak ellenére támogatja a migránsok deportálásának meggyorsítását, hogy korábban — az Európai Parlament elnökeként — még azt mondta, hogy az Európába érkező emberek menekültek, akiket fenyegetnek és akiket szívesen kell látnunk.

Az Európai Bizottság alelnöke korábban már elismerte, hogy az Európába érkező migránsok 60 százaléka gazdasági bevándorló.

Az Európai Parlament elnökeként, Schulz az egyik legnagyobb támogatója volt a kötelező betelepítési kvótának, amit az Unió — egyes közép- és kelet-európai tagállamai, köztük Magyarország — határozott ellenállása ellenére is kikényszerített. Schulz válaszul erőteljesen támadta ezeket az országokat, "nemzeti önzéssel" vádolva meg őket. A lengyel belügyminiszter akkoriban azt mondta, hogy Schulz "a német arrogancia egyik példája."

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére