Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Meghosszabbíthatják a rendkívüli állapotot Franciaországban

Nagy Gábor

2016.01.21. 06:21

Francois Hollande államfõ megerõsítette, hogy a tavalyi párizsi merényletek éjszakáján kihirdetett rendkívüli állapot meghosszabbítását szeretné.
PÁRIZS, 06:38

Francois Hollande államfő megerősítette, hogy a tavalyi párizsi merényletek éjszakáján kihirdetett rendkívüli állapot meghosszabbítását szeretné.

Francois Hollande az ügy érdekében hamarosan fel fog szólalni a törvényhozásban, ugyanis a jelenlegi rendkívüli állapot február 26-ig van érvényben – mondta a nemzetgyűlés szocialista elnöke, Claude Bartolone szerdán, akit a szenátus jobboldali elnökével, Gérard Larcher-val együtt fogadott az államfő. Ha Hollande-nak sikerül elérni a célját, akkor újabb három hónappal hosszabbodna meg a rendkívüli állapot.

Erre elsősorban azért van szükség, mert a kormányzat nem szeretné megfosztani a rendvédelmi szervezeteket azoktól a jogköröktől – a rendőrség például házi őrizetben tarthat olyan személyeket is, akiknek a tevékenysége zavarhatja a közrendet, házkutatást tarthat bírói engedély nélkül és gyülekezési tilalmat rendelhet el –, amelyeket a rendkívüli állapot biztosít és mielőtt az új terrorelhárítási törvény hatályba lép. A szigorítást egyébként a lakosság 77 százaléka támogatja.

A rendkívüli állapot meghosszabbítását az összes parlamenti párt támogatja, de a kérdés heves vitát váltott ki a közéletben

Szerdán az Emberi Jogok Ligája elnevezésű civil szervezet bejelentette: azt kéri az alkotmánytanácstól, hogy vessen véget a rendkívüli állapotnak, amely

nem indokolt és súlyosan sért egyes közéleti jogokat."

A testület január 26-án fogja megvizsgálja a szervezet beadványát.

Az ENSZ szakértői kedden pedig azt javasolták Franciaországnak, hogy ne hosszabbítsák meg a rendkívüli állapotot, mert az

az alapjogok túlzó és aránytalan korlátozásait vonja maga után."


Bernard Cazeneuve belügyminiszter a La Croix című katolikus lapban szerdán elmondta, hogy a terrortámadásokat követő két hónapban több mint 3 ezer házkutatást hajtottak végre a hatóságok, melynek során ötszáz fegyvert (köztük katonai fegyvereket) foglaltak le, négyszáz embert állítottak elő, akik közül 52 személy került előzetes letartóztatásba.

(MTI)
 

 

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére