Leköpnek és lekurváznak, ha miniszoknyában jársz Párizsban
2017.03.06. 17:28
Komoly társadalmi problémát jelent Franciaországban a muszlim közösségek egyre erősebbé válása miatt a nők hátrányos megkülönböztetése – írta meg az Origo.
A France 2 közszolgálati televízió riportot közölt arról, hogy az egyik párizsi elővárosban több kávézóba nem engedtek be nőket, csak férfiakat, mert a muszlim férfiak szerint ott nincs helye egy nőnek. Amikor a riporter megkérdezte az egyik férfit, hogy ezt hogy képzeli, az volt a válasz,
nem Párizsban vagy, itt a dzsungel törvényei uralkodnak."
Mondta mindezt egy vagy két metrómegállónyira Párizstól. A riportfilm vetítése után több emberi jogi szervezet természetesen rasszizmussal vádolta meg a köztelevízió tekintettel arra, hogy indokolatlanul kihangsúlyozta a szereplők karakterjegyeit. A L' Express című, tekintélyes francia hetilap riportjára hivatkozva az Origo szerint valóságos forradalmi tett mégis végigmenni egy veszélyesnek tartott helyen miniszoknyában.
Egy 40 éves tanárnő egyenesen arról beszélt, hogy nem hagyja magát megfélemlíteni, azért jár szoknyában. Egy nanterre-i joghallgató arról beszélt, hogy
egyszer viselt csak szoknyát arrafelé, de az utcán a nők lekurvázták."
De nemcsak a miniszoknya (sőt, sok helyen a normál hosszúságú szoknya) veszélyes, hanem olykor a sportoláshoz használt rövidnadrág is. Persze csak akkor, ha nőkről van szó.
Toulouse-ban Maud Vollet-t – ő a gyalázat után névvel nyilatkozott mindenhol – szintén fiatal lányok körbevették fényes nappal az autóbuszon, leköpték, lekurvázták, majd lezavarták. Juvisy-sur-Orge-ban pedig egy negyvenes családanyát ütött meg egy fanatikus férfi. Õt legalább sikerült elfogni, mert a térfigyelő kamera felvette.
A Párizsban élő, iráni írónő, Abnousse Shalmani arról beszélt, hogy e tekintetben egyre rosszabbá kezd válni a helyzet, mintha visszafelé fejlődne a világ Franciaországban. Az Anyák Brigádja nevű szervezet vezetője, Nadia Remadna szerint pedig
gyalázatos, hogy csak úgy kidobhatnak egy nőt egy kávézóból, pusztán azért, mert nő, és a muszlim férfiak nem tűrik el, hogy velük kávézzanak."
Egy felmérés szerint az RATP és az SNCF utasai (magyarországi analógiánál maradva, előbbi nagyjából a BKV-nak, utóbbi a MÁV-nak felel meg) félnek szoknyában utazni. A nők 49 százaléka a felmérés szerint ruhát cserél, más ruhában dolgozik és más ruhában utazik, biztonsági okok miatt. Megvetik, megalázzák, esetleg férfiak fogdossák őket. A nők 54 százaléka pedig azt mondta, ha teheti, akkor nem utazik este tömegközlekedéssel, mert fél.