Lecsapott a gondolatrendõrség: egy Twitter-poszt miatt kerestek a rendõrök egy brit nõt
2019.02.05. 20:45
A suffolki rendőrség hétfő reggel felhívta Margaret Nelsont, mivel több Twitter-posztja miatt is bejelentés érkezett.
A nő arról értekezett a Twitteren, hogy ha egy transznemű egyén a halála után a boncasztalra kerül, akkor a valódi neme nyilvánvaló lesz a boncmester számára. Korábban azt is írta, hogy a "gender egy baromság", és nagyon idegesítőnek nevezte azokat, akik például használják a gender ideológiájának kifejezéseit – írja a Daily Mail.
A bejegyzéseken felháborodott a helyi a LMBTQ-közösség, több bejelentés is érkezett a nő ellen a rendőrségre.
Ennek eredményeként hétfőn reggel 9 órakor a rendőrök felhívták Margaret Nelsont, és arra kérték, hogy ne posztoljon többet ilyesmit.
Az eset kapcsán egy újabb Twitter-bejegyzés született, amelyben a nő leírta, hogy a rendőrök felhívták telefonon. Amikor Nelson számonkérte a rendőrön, hogy talán hamis állítást tett-e azzal, hogy a boncasztalon azonnal meg tudják állapítani valakinek a nemét, a rendőr nem szállt vele vitába.
A nő több brit lapnak is nyilatkozott. A The Spectator brit lapnak elmondta, hogy a rendőrség a Twitter-posztok és blogbejegyzések eltávolítását kérte tőle. A kérést a szólásszabadságra hivatkozva elutasította az idős hölgy, és végül ennyiben is maradtak.
Az eset nyilvánosságra kerülése után sokan kritizálták a rendőrséget. Az üggyel kapcsolatban több száz tweet jelent meg, amelyben a közpénzek pazarlásának nevezték, hogy ilyen eseteket a rendőrséggel vizsgáltatnak ki.
Sokan "gondolatbűnt" emlegettek és George Orwell híres, 1984 című regényét idézték fel.
Az valóban bizarrnak tűnhet, hogy az idős nő a boncasztalon fekvő transzneműekről írt. Ezt azért tette, mert halála esetén felajánlotta testét a Cambridge-i Egyetemnek tudományos kutatás céljára. Azt mondta ezzel kapcsolatban, hogy bár voltak műtétjei – az egyik mellét el kellett távolítani –, ám a boncasztalon biztosan látni fogják rajta, hogy nő volt. Érvelésében azt is elmondta, hogy orvosi szempontból egy-egy csontvázról akkor is lehet tudni, hogy nő volt-e vagy férfi, ha semmilyen lágyszövet nem maradt meg rajta. Ezért is tartja ostobaságnak a genderelméletet.
Szóval nem, a transznemű nők sem az életben, sem a halálban nem nők. Teljesen mindegy, hogy hányszor ismétlik el. A nem megváltoztatása lehetetlen"
– jelentette ki Nelson.
Végül a nőtől elnézést kért a rendőrség.