Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Megjött a spanyolok kedve a választáshoz

888.hu

2015.12.20. 17:18

Koradélutánhoz képest eléggé meglódult a részvételi arány.
SPANYOLORSZÁG, 19:10

A nap végére csak megjött a spanyolok választási kedve. Délután 6 órára a választásra jogosultak 58,31 százaléka járult az urnákhoz, ami 0,7 százalékkal több mint négy éve. A részletes eredmények alapján főleg az ország északi és keleti régióiban aktivizálódtak a választani vágyók. 

SPANYOLORSZÁG, 17:15

Vasárnap 14 óráig mindössze a szavazásra jogosultak 36,9 százaléka adta le voksát a spanyol parlamenti választásokon. Ezzel nem csak a várakozásoktól marad el, de a négy évvel ezelőtti eredményeknek is alatta marad a részvételi arány. Akkor, ugyanennyi idő alatt 37,88 százalék járult az urnákhoz

A legaktívabbak, 43,27 százalék a délkelet-spanyolországi valenciai autonóm közösségben voltak a szavazók, a legkevesebben 33,42 százalék, pedig az északnyugat-spanyolországi Galíciában szavaztak.

A szavazóhelyiségek este 20 óráig tartanak nyitva.

A választások előtti utolsó közvélemény-kutatások rendkívül nagy, 79 százalékos részvételi arányt jósoltak, amelyre utoljára 1982-ben volt példa, amikor a jogosultak 79,9 százaléka szavazott a választásokon. Négy évvel ezelőtt pedig 68,91 százalékos volt a részvétel.

A miniszterelnök-jelöltek érthetően aktívabbak voltak, mivel mind a négyük leadta már délután 2 előtt a szavazatát. Nem túl meglepő, hogy a szavazóhelyiségből kilépve rögtönzött sajtótájékoztatóikon mindannyian a választáson való részvételre buzdították az embereket.


A lagymatag részvételhez képest a tét nagy. Az elemzők szerint a mostani választás egyúttal a belpolitikát évtizedeken át meghatározó kétpártrendszer végét jelentheti, mert a hagyományos nagypártok mellett a két fiatal, civil politikai erő is jelentős támogatottságot tudhat maga mögött. Ráadásul a szakértők már most borítékolják, hogy a győztes párt nem tud akkora fölénnyel nyerni, hogy az elég legyen egy stabil, kormányzóképes többséghez, ezért mindenképpen együttműködési megállapodásra kényszerül majd.

(MTI)

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére