Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Közeledve távolodik a két Korea

Nagy Gábor

2015.12.11. 10:05

Észak- és Dél-Korea újabb találkozót tartott, de Phenjan nem akar a bõrébe férni.
ÉSZAK-KOREA, 10:05

Augusztus óta újra tárgyal Észak- és Dél-Korea. Csütörtökön a két ország delegációja a határon lévő demilitarizált övezetben lévő Keszong város közelében találkozott.

A tárgyalás részleteit a felek nem hozták nyilvánosságra, de annyi bizonyos, hogy az augusztusi megállapodásokban létrejövő családegyesítő találkozók szóba kerülhettek.

A koreai háborúban elszakított családok számára novemberben szerveztek egy találkozót az észak-koreai Kumgang-hegyi üdülőhelyen. Több száz, zömében idős dél-koreai ember utazhatott el az eseményre, hogy találkozzon régen nem látott szeretteivel. Az eseménnyel kapcsolatban Dél-Korea azt reméli, hogy sikerül megállapodni az északi vezetőkkel abban, hogy ezek a családegyesítő találkozók rendszeressé váljanak.

Az elemzők szerint mindenképp pozitív, hogy a két Korea között újra indult a kormányzati szintű tárgyalás, de óva intenek a túlságosan derűlátó nyilatkozatoktól a tárgyalások sikerességét illetően.


A tárgyalások megkezdését azonban beárnyékolja az észak-koreai vezető, Kim Dzsong Un állítása, amely szerint országa immár:

olyan nukleáris hatalom, amely akár A bombát, akár H bombát is képes robbantani, hogy hiteles módon megvédje szuverenitását."

Kim Dzsong Un meglepő kijelentését a hidrogénbombával kapcsolatban a Pjonghva városában lévő katonai létesítmény látogatásakor mondta el.

A szakértők azonban szkeptikusak. A Fehér Ház szóvivője szerint:

  A jelenleg rendelkezésünkre álló adatok súlyosan megkérdőjelezik ezeket az állításokat, de nagyon komolyan vesszük az észak-koreai rezsim atomfegyverkezési törekvései által jelentett veszélyt és fenyegetést."

Egy, a romániai Babes-Bolyai Egyetemen tanító Észak-Korea szakértő szerint is lehetetlen Kim Dzsong Un állítása.

A Yonhap dél-koreai hírügynökség pedig szintén megerősítette azt az állítást, miszerint Észak-Korea részéről ez csak egy retorikai eszköz, ugyanis nincsen bizonyíték arra, hogy a kommunista állam valóban rendelkezne hidrogénbombával.valóban rendelkezne termonukleáris fegyverrel.

(The Washington Times, Vice News, MTI)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére