Klinikai szintű pszichológiai stresszt állapítottak meg a brit képviselők munkatársainak felénél
2022.05.23. 17:00
A tanulmány szerint a brit parlamenti képviselők ügyintézőinek közel háromnegyede „érzelmileg elszigeteltnek” érezte magát, és több mint egyharmaduk tapasztalt bántalmazást, verbális zaklatást vagy fizikai agressziót. A parlamenti képviselők munkatársainak pártok közötti munkacsoportja
A testület szerint: „Ez a jelentés rávilágít arra, amit sok munkatárs már személyes tapasztalatból is tud, bár a feltárt problémák valódi mértéke nagyon aggasztó”.
Dr. Ashley Weinberg, a tanulmányt készítő munkapszichológus szerint
A tanulmány szerint ez kétszerese a lakosság körében tapasztalt szintnek, és magasabb a 2009-es költségtérítési botrány idején mértnek, amikor képviselők 40%-a szenvedett hasonló stressztől.
A képviselői segédek csaknem háromnegyede mondta, hogy a munka „érzelmileg megterhelő”, míg minden ötödik képviselő „megrázónak” minősítette azt. Közel fele szerint a parlament többet is tehetne azért, hogy támogassa őket szerepükben.
Weinberg „kézzelfogható” aggodalmat tapasztalt a személyzet biztonsága miatt, a dolgozók közel egyötöde mondta, hogy veszélyben érzi magát vagy kollégáit. Egyikük azt mondta:
Az iroda nem biztonságos. Nincsenek ablakai, és az irodában tartózkodva gyakran közelednek hozzánk agresszív emberek.”
A jelentés szerint körülbelül egy tucatnyi alkalmazott tapasztalt verbális zaklatást, az egyik segéd azt mondta:
„Élvezem a kollégákkal való közös munkát, mivel szolidáris vagyok azzal a verbális zaklatással szemben, amellyel a csapatban sokan szembesülnek a képviselők részéről.”
Thomas Fairweather, a munkacsoport egyik ügyvezető tagja szerint a munkatársak attól tartanak, hogy a nyomás fokozódni fog, ahogy a megélhetési válságot a választópolgárok egyre élesebben érzik – írta meg a The Guardian.