Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Kivonultak a hispán diákok egy amerikai gimnáziumból, mert nem akartak angolul beszélni

Vincze Viktor Attila

2017.10.17. 13:58

Újabb pofont kapott a népeket állítólag gond nélkül egységes nemzetté formáló, amerikai olvasztótégelyrõl szóló mítosz. A New Jersey államban mûködõ Cliffside Park Gimnázium (Cliffside Park High School) legalább 100 spanyolul beszélõ diákja tüntetõleg kivonult a tanórákról, miután az egyik tanárnõ arra kérte az órán spanyolul beszélgetõ diákjait, hogy inkább "amerikaiul" beszéljenek, mert a sok amerikai katona nem azért hal meg külföldön, hogy nekik joguk legyen spanyolul beszélni a középiskolában.
NEW JERSEY, 13:58

Újabb pofont kapott a népeket állítólag gond nélkül egységes nemzetté formáló, amerikai olvasztótégelyről szóló mítosz. A New Jersey államban működő Cliffside Park Gimnázium (Cliffside Park High School) legalább 100 spanyolul beszélő diákja tüntetőleg kivonult a tanórákról, miután az egyik tanárnő arra kérte az órán spanyolul beszélgető diákjait, hogy inkább "amerikaiul" beszéljenek, mert a sok amerikai katona nem azért hal meg külföldön, hogy nekik joguk legyen spanyolul beszélni a középiskolában.

Az USA lakosságának leggyorsabb ütemben növekedő etnikai és nyelvi csoportja a spanyol ajkúak 52-60 milliós közössége, akik egyre több jelét adják annak, hogy az ő esetükben nem működik az amerikai olvasztótégely.  

A déli, Mexikóval határos államok közül több mára már hivatalos nyelvvé tette az angol mellett a spanyolt is, mivel a lakosság jelentős része egyáltalán nem, vagy csak nagyon alacsony szinten beszél angolul.  

De az egyre növekvő számarányú latinók miatt az angol nyelv ismeretének a hiánya már messze nemcsak a déli államokban okoz problémákat, hanem például New Jersey államban is, amely sokáig klasszikusan az amerikai fehér középosztály egyik kizárólagos fellegvárának számított. A már New Jersey államban is egyre sűrűsödő nyelvi és etnikai problémákra hívja fel a figyelmet a legfrissebb amerikai iskolai botrány esete is. 

Közel 100, többségében spanyol anyanyelvű diák vonult ki egyszerre a tanórákról a New Jersey-i Cliffside Park High School középiskolából hétfőn reggel, miután a diákok körbeküldtek egymásnak egy olyan mobiltelefonnal készült videofelvételt, amelyen az egyik tanárnő (Miss Amico) a spanyol helyett az angol nyelv használatára figyelmeztette őket – nem túl szerencsés szavakkal.

Az azóta például az nj.com által is közzétett videón az volt látható és hallható, hogy a középiskola tanára közli: 

"(Amerikai) férfiak és nők harcolnak most is a világban, és nem azért harcolnak, hogy nektek jogotok legyen spanyolul beszélni. Õk azért harcolnak, hogy ti "amerikaiul" beszélhessetek. "

A videón ezután azt lehet látni, hogy a diákok elkezdenek zúgolódni a tanár megjegyzése miatt, majd rövid időn belül összepakolják a cuccaikat és kivonulnak a tanteremből.

A helyi amerikai sajtó által megszólaltatott spanyol anyanyelvű diákok szerint ők szeretik a középiskolájukat, de elfogadhatatlannak tartják, hogy egy tanár ilyen dolgokat mondjon nekik, ezért jogosnak gondolják, hogy tiltakozásképp kivonultak a tanórákról. 

Arról nincs hír, hogy Miss Amico vajon miért említette az amerikaiul beszélni kifejezést az angolul beszélni kifejezés szinonimájaként.  

Lehetséges, hogy a név alapján talán a tanár, Miss Amico is spanyol anyanyelvű eredetileg és ezért fogalmazott ilyen furcsán. Amerikai nyelv nincs, angol, spanyol, illetve más az amerikai kontinensen beszélt nyelvek viszont léteznek.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére