Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Kirobbant a török-holland diplomáciai botrány

Forisek Ádám

2017.03.12. 09:08

A holland rendõrség megállította a török családügyi miniszter konvoját, és visszafordította Németország felé. Törökország nem vette jó néven a lépést, most áll a bál Ankara és Rotterdam között.
ROTTERDAM, 09:08

A holland rendőrség megállította a török családügyi miniszter konvoját, és visszafordította Németország felé. Törökország nem vette jó néven a lépést, most áll a bál Ankara és Rotterdam között.

Fatma Betul Sayan Kaya, a családügyi tárca vezetője szombaton érkezett Németországból a rotterdami török konzulátusra, azonban gépkocsikonvoját feltartóztatták a holland hatóságok. A holland kormány vasárnap hajnali nyilatkozata szerint a török családügyi miniszter utazása ’felelőtlen’ lépés volt. Ugyanakkor állásfoglalásuk szerint Hollandia továbbra is nyitott a párbeszédre Ankarával.

Korábban Hága már megvonta Mevlüt Cavusoglu török külügyminiszter repülőgépétől a leszállási engedélyt, így e két miniszter az április 16-i, Rotterdamban tartandó, törökországi alkotmánymódosító népszavazással kapcsolatos kampányrendezvényen nem vehet részt. Ezt a török külügyminiszter finoman szólva sem fogadta nagy örömmel, többek között gazdasági és politikai szankciókat ígért Hollandiával szemben a lépésért.

A hágai hatóságok korábban ’nemkívánatos külföldi személynek’ nyilvánították a családügyi minisztert, aki ennek ellenére döntött az utazás mellett.

Kaya felháborodva kommentálta az eseményeket, Hollandia feltartóztatását többek között fasisztának bélyegezve Twitter-oldalán. Véleménye szerint ez a cselekedet a nemzetközi joggal és demokráciával teljesen ellentétes, és elfogadhatatlan.

A feltartóztatásnak vasárnap hajnalra tüntetés formájában lett visszhangja, a hatóságok vízágyúkkal voltak kénytelenek feloszlatni a török konzulátus előtt összegyűlt pár ezer fős tömeget. Rotterdam polgármestere, Ahmed Aboutaleb a tiltakozás méreteit látva szükségállapotot rendelt el szombat este.

Fatma Betul Sayan Kaya az április 16-i törökországi alkotmánymódosító népszavazással kapcsolatos kampányrendezvényen vett volna részt, a holland kormány szerint azonban a török politikusoknak nem a beutazását tiltják, hanem a politikai rendezvényeken történő részvételét. 
 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére