Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Kína európai vizeken fitogtatja a haderejét

Nagy Gábor

2017.07.21. 21:58

Oroszország és Kína pénteken megkezdte elsõ közös haditengerészeti gyakorlatát a Balti-tengeren, az Oroszországhoz tartozó, attól területileg elkülönült Kalinyingrádi területen található Baltyijszk kikötõváros partjainál.
MOSZKVA, 21:58

Oroszország és Kína pénteken megkezdte első közös haditengerészeti gyakorlatát a Balti-tengeren, az Oroszországhoz tartozó, attól területileg elkülönült Kalinyingrádi területen található Baltyijszk kikötőváros partjainál.

Roman Martov, a Balti-tengeri Orosz Flotta szóvivője pénteken arról beszélt, hogy a Tengeri együttműködés - 2017 fedőnevű, első orosz-kínai haditengerészeti gyakorlat július 21-től július 28-ig tart. Mint mondta, a tréning két szakaszból áll: július 21-től 24-ig a tengerparton, 25-től 28-ig pedig a nyílt tengeren tartják a közös manővereket.

A hadgyakorlaton a kínai flotta hajói mellett részt vesz az orosz haditengerészet két újgenerációs korvettje, a Sztyereguscsij és a Bojkij, egy mentő vontatóhajója, valamint különböző légi járművek is, köztük Ka-27 Helix típusú helikopterek, Szu-24-es vadászrepülőgépek és An-26-os szállító repülőgépek is ott lesznek.

A hadműveleteket orosz részről Alekszandr Fedotyenkov altengernagy, az orosz haditengerészet főparancsnok-helyettese, kínai részről Tien Csung, a kínai haditengerészet altengernagya irányítja.

Oroszország azután kezdett el szorosabb katonai kapcsolatokat építeni Kínával, hogy a több mint három éve tartó kelet-ukrajnai konfliktus miatt egyre inkább szembekerült a nyugati nagyhatalmakkal. Emellett mindkét ország tagja a Sanghaji Együttműködési Szervezetnek, az 1996-ban a nyugati szövetség ellensúlyozására alapított politikai és gazdasági koalíciónak.

A balti térségben az utóbbi években megélénkült orosz katonai tevékenység különösen aggasztja a három volt szovjet, azóta NATO-tagállammá vált balti köztársaságot, Észtországot, Lettországot és Litvániát, valamint vitákat váltott ki a Balti-tengerrel szintén határos Svédországban és Finnországban arról, hogy nem lenne-e érdemes fontolóra venni NATO-csatlakozásukat.

(MTI)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére