Kiderült, hogy a migránsok szélsõjobbosok és csöppet sem liberálisok
2016.08.16. 20:58
A bevándorlók szélsőjobboldali csoportokhoz hasonló állásfoglalását egy berlini átfogó közvélemény-kutatásból szűrték le, melyben arra hívják fel a fegyelmet, hogy a bevándorlók értékrendje összeegyeztethető a szélsőjobbos csoportokkal.
A bevándorlók közül sokan hiszik azt, hogy “Németországnak egy egységes erős pártra van szüksége, amely megtestesíti az emberi közösséget” – áll a berlini tanulmányban, amelyben kiemelték, hogy egyes esetekben a migránsok a diktatúrát tartják a legjobb választásnak.
Még sosem készült felmérés arról, hogy mit gondolnak a migránsok
Bár több mint ezer bevándorlót kérdeztek meg a közvélemény-kutatás során, mégsem tekinthető reprezentatívnak a felmérés. Ennek ellenére ez az első olyan kérdőív, amelyben a Németországba érkező migránsok politikai és erkölcsi hátteréről bármit megtudhatunk – emelte ki a felmérést végző dr. Ronald Freytag.
Míg a megkérdezett bevándorlók többsége egy demokratikus országban szeretne élni, ahol szólásszabadság van, paradox módon 64 százalékuk gondolja úgy, hogy egy ideális államban “egy erőskezű uralkodóra van szükség, aki a társadalom érdekében mindent megtesz”. Ugyanennyi migráns mondta azt is, hogy “a közrend fenntartása érdekében az erőszakkal sem lenne problémájuk”.
A tanulmány szerint a migránsok 43 százaléka elítéli az azonos neműek házasságát, és nem szeretnének homoszexuális szomszédot. 48 százalékuk gondolja azt, hogy a házasság előtti szexuális együttlét bűn. Többségük, 87 százalékuk szerint a vallás magánügy, de csak 13 százalékuk találja elfogadhatónak egy keresztény és egy muszlim házasságát.
Az alkoholfogyasztás terén meglepő válaszok érkeztek: a migránsok 65 százaléka egyetért vele. A másik érdekes válasz a vallással kapcsolatos: 52 százalékuk nem tartja problémásnak azt, ha valaki megváltoztatja vallását.
A német felmérés kiemeli, hogy a vallásos fanatizmus egyáltalán nem jellemző a bevándorlókra.
Sokan “észbontó relevációnak” tartják a legújabb közvélemény-kutatásból nyert adatokat, de érdemes kiemelni, hogy ezek az első próbálkozás végtermékei, és egy olyan csoport körében készültek, ahol a bevándorlók elsődleges célja nem más, mint az, hogy Németországban maradhassanak.
A kutatás után több kommentátor is megjegyezte, hogy kissé furcsa a Németországban regisztrált menekültek világképe.
Annyira azért nem nagy újdonság az, hogy a közel-keleti menekültek és a szélsőjobboldali európaiak is egy erősen konzervatív tekintélyuralmi rendszert tartanának jónak. Előbbiek azért, mert abban szocializálódtak, utóbbiak azért, mert az azt elutasító liberális demokráciában csalódtak. De ebből még nem következik, hogy szeretik egymást. Az eltérő nemzetiségű nacionalisták sem szeretik egymást.