Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Kétszázezer fontot költött a brit állam egy al-Kaida-alvezér biztonságának szavatolására

888.hu

2019.01.04. 18:00

A 71 millió forintnak megfelelõ közpénzt Abu Katadának, az al-Kaida brit szervezetét vezetõ szélsõségesnek a biztonságára költötte a brit állam. Erre azért volt szükség, mert a férfit csak úgy tudták kitoloncolni, ha utána szavatolták a biztonságát. A kitoloncolás ugyanis tilos, ha az eljárás alanyát kínzás fenyegeti. A brit állam ezért éveken keresztül figyeltette Katadát, hogy nehogy baja essen.

Mint már azt többször is bemutattuk, a tömeges bevándorlás elképesztő helyzetek elé állíthatja azokat az államokat, amelyek ezt kívánatosnak tartják. Ez nemcsak Németországra jellemző, hanem többek közt Nagy-Britanniára is, ahol a mai napig elfogadott érv bármilyen vitában, hogy a multikulturalizmus, a sokszínűség "erőssé teszi az országot". Ezt persze tudományosan még soha, senki nem bizonyította, de a libsik szerint jól hangzik.

Egy ilyen elképesztő helyzet adódott Nagy-Britanniában is. A britek ugyanis még 1993-ban menedéket biztosítottak Abu Katadának, majd az alvezér kitoloncolása és a biztonsága miatt végzett utólagos megfigyelés igen költségesnek bizonyult, amelyet a brit adófizetők pénzéből végeztek.

Abu Katada az akkor még Jordániához tartozó Betlehem városában született 1960-ban. 1994-ben nyújtott be menedékkérelmet Nagy-Britanniában, azt állítva, hogy megkínozták, miután a családja visszatért szülőföldjére Kuvaitból. Nagy-britanniai tartózkodása alatt a brit titkosszolgálat is felfigyelt tevékenységére, ugyanis észak-londoni otthonából több terrorszervezetnek is "tanácsokat adott". Jordániában 1999-ben és 2000-ben, két alkalommal is életfogytiglani szabadságvesztésre ítélték távollétében két terrorcselekmény előkészítése miatt. A brit hatóságok az al-Kaida terrorszervezet központi alakjaként ismerték, aki a radikálisok nagy-britanniai hálózatát irányította. Összesen 500 ezer fontnyi (mai értéken körülbelül 178 millió forintnyi) szociális segélyt kapott.

Jordánia 2007-ben kérvényezte kiadatását, ám az eljárás elhúzódott, mivel a britek attól tartottak, hogy kiadatása esetén kínvallatásnak vetnék alá Katadát. A terrorvezér végül 2013-ban hagyta el Nagy-Britanniát, 2014-ben a jordániai bíróság – amely korábban életfogytiglanra ítélte – minden vád alól tisztázta.

Abu Katada a hazatérését követően mintegy 200 ezer fontjába (nagyjából 78 millió forintba) került a brit adófizetőknek – írja a The Times alapján a Daily Mail.

A lap szerint Theresa May akkori belügyminiszter, jelenlegi miniszterelnök keményen harcolt azért, hogy a radikális prédikátort kitegyék Nagy-Britanniából. Ám az eljárás elhúzódása szintén komoly összegbe került, a belügyminisztérium mintegy 1,9 millió fontot fordított az évekig elhúzódó ügy megoldására. May egyébként az egész eljárás költségességét "elfogadhatatlannak" nevezte, ám a britek biztonságának érdekében muszáj volt eljárnia.

Az összegek egy közérdekű adatigénylés nyomán kerültek nyilvánosságra.

Mint írtuk, az eljárás elhúzódása amiatt történt, mert a brit törvények szerint senkit nem lehet kiadni, akit kínzás fenyeget a befogadó államban. A britek ezért hivatalos megerősítést kértek, hogy Jordániában nem vár kínzás vagy halál Katadára, majd több minisztérium is ellenőrizte az egyezség végrehajtását.

A brit belügyminisztérium 66 ezer fontot költött Katada megfigyeltetésére, amely az Adaleh Centre for Human Rights Studies, egy jogvédő szervezet végzett el. A brit külügyminisztérium 57 509 fontot költött ugyanerre a tevékenységre, majd ezt megfejelték további 67 ezer fonttal. A Timesnak nyilatkozó Andrew Percy konzervatív képviselő szerint

ezek a kifizetések nevetségesek. Ez a pénzköltés a brit adófizetők nyílt megsértése"

– mondta.

A brit kormányszóvivő szerint Abu Katadát összesen 3 évig figyeltették meg azért, hogy ne essen áldozatul kínzásnak. Az utolsó erre vonatkozó részletet 2016 márciusában utalta át a belügyminisztérium és a külügyminisztérium.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére