Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Készek a román rakéták

888.hu

2015.12.18. 16:20

Mûködõképes az USA által Romániába telepített rakétarendszer.
BUKAREST, 13:50

Működőképes az USA által Romániába telepített rakétarendszer.

Az amerikai és román külügy szerint az ország déli részére telepített rendszer a kontinensen kívülről érkező támadások ellen védi majd Európát. A Deveselu nevű településhez közel felállított Aegis Ashore rendszer 2016-ban éri el teljes kapacitását.

A román külügyminiszter szerint a 175 hektáros bázis az ország legfejlettebb katonai támaszpontja lesz. Ez nem is csoda, hiszen a főhadiszállás több száz millió dollárba került, amelynek nagy részét az Egyesült Államok fedezte. Románia mindössze 11 millió dollárt adott bele, ebből pénzből fedezték a bázis infrastruktúráját.

Az Aegis rendszer több csúcstechnológiás elemből áll, ezek közt van az SM-3 rakéta, amely egy fregattokról is indítható rakéta sorozat fejlesztett verziója. A rakéta képes közepes és nagy hatótávolságú ballisztikus rakéták elhárítására. A bázison egy nagy teljesítményű radarrendszer mellett egy különleges indítórendszert is hadrendbe állítottak.

A rendszer nem fenyegeti Oroszországot

- jelentette ki Hans Klemm amerikai nagykövet.

Szerinte a rakéták csak védelmi célokat szolgálnak és hatótávolságuk miatt nem is alkalmasak az Orosz Föderáció fenyegetésére.

A rendszer telepítése annak a háromlépcsős NATO fejlesztésnek a második lépése, ami az európai tagokat védi a külső fenyegetésektől. Ez első fázis 2012-ben készült el, amikor Törökországba egy csúcstechnológiás radarrendszert telepítettek, miközben a Fekete-tengerre szintén SM-3-as rakétákkal felszerelt amerikai fregattokat küldtek. A következő lépés a 2018-ban Lengyelországba telepítendő, a román rendszerhez hasonló, bázis telepítésével zárul. Mindkét bázis 24 darab elhárítórakétát állomásoztat  majd.

Nem lehet azt állítani, hogy 24 romániai elfogórakéta befolyásolhatja Oroszország csapásmérő képességét, amely az elfogók kijátszását szolgáló technikákkal felszerelt interkontinentális rakéták százaival rendelkezik"

- szögezte le a román külügyminiszter.

(MTI, Reuters)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére