Juncker és Verhofstadt megtervezte az unió jövõjét, bár ne tették volna
2017.03.06. 12:58
Jean-Claude Juncker és Guy Verhofstadt továbbra sem tett le arról, hogy létrehozzák az életképtelen Európai Egyesült Államokat.
A hatalmas problémákkal küzdő Európai Unió nem kisebb problémákkal küzdő vezetői továbbra is kitartanak amellett, hogy létre kéne hozni az Európai Egyesült Államokat (EEÁ), annak ellenére, hogy lassan mindenki azon a véleményen van, hogy az egy halva született ötlet. Az elmúlt hetekben azt lehetett hallani, hogy az uniós vezetők visszahőkölnek és egy sokkal visszafogottabb összefonódási ötlettel rukkolnak elő.
Az Express forrásai szerint azonban erről szó sincs, hiszen a hétfői tárgyaláson Guy Verhofstadt liberális politikus nyomására az Európai Unió továbbra is kitart majd a közös hadsereg, vámpolitika és a hatékony kormányzat víziója mellett.
A jelentés némileg felrúgja az euroszkeptikus politikusok reményeit, akik bíztak benne, hogy a nemzetközösség visszatér a régi értékeihez és egy új jövő köszönthet be Brüsszel életében.
Mint ismeretes, Jean-Claude Juncker az előző héten jelentett be öt lehetőséget azután, hogy Nagy-Britannia kilép az Európai Unióból. A mentőcsomagot azért kellett bejelenteni, mert a britek kiválásával alapjaiban változik meg az unió jövője. Az ötleteiről nem számolt be részletesen az Európai Parlamentben tartott beszédében, mondván azokat nyílt vitára akarja bocsátani a tagállamok parlamentjében és meg akarja kérdezni az állampolgárokat is.
A közép-európai államok, köztük a V4-ek is elítélik a brüsszeliták azon tervét, miszerint két- vagy többsebességes Európát kell bevezetni, hiszen ez szembemegy az EU alapértékeivel. A hírek szerint az Európai Bizottság is beleáll az EEÁ ötletbe, aminek köszönhetően még nagyobb hatalommal bír majd Brüsszel.
Az EU-források szerint Juncker egyelőre még óvatos politikát folytat, hiszen az elkövetkezendő másfél évben meg akarja puhítani a tagállamokat és majd csak azután jön elő a közös állam tervével jövő szeptemberben.
Az EU jelenleg is egy bukott állam, ami mellett még mindig kitartanak Junckerék. Tisztán látni, hogy ismét bukni fognak, csak most sokkal nagyobbat majd, ám szerencsére ennek mi már nem leszünk a részesei"
– fogalmazott Gerard Batten, brit UKIP politikusa.
Juncker az utóbbi időben egyre többször mond saját magának ellent, ugyanis a korábbi hónapokban sokkal többször igyekezett jópofozni azokkal az országokkal, akik nem annyira elkötelezettek Brüsszel iránt.