Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Itt csaphat össze Oroszország és Amerika

888.hu

2016.05.04. 13:18

Oroszország megpróbálja kivetíteni hatalmát a környezõ országokra, Ukrajnára, Moldáviára és a Baltikumra. Amerika és az Európai Unió is csapdába eshet.

Polgárháborús hangulat kezd kialakulni Moldáviában. Egyesek szerint az ukrán polgárháború átterjedhet az amúgy sem stabil országra. Most éppen egy közös NATO-moldáv hadgyakorlatot tartanak, mely bosszantja az oroszokat. 

Moldávia egyik politikusa azt állítja egy orosz újságírónak adott interjújában, hogy az Egyesült Államok eldöntötte, 2017 végére Moldova Köztársaságnak Románia részévé kell válnia. Merész és borítékolható kijelentés egy olyan politikustól aki élete nagy részében országa függetlenségéért harcolt Moszkvából. 

A Mi Pártunk (PN) vezetője úgy gondolja, hogy Washington terve egy újabb polgárháborút idézhet elő a fiatal és instabil köztársaságban. „Egyszerűen polgárháború lesz” a terv kikényszerítésére törekvők és a Moldova Köztársaság államiságáért végsőkig harcolók között, jósolja a moldovai oroszbarát vezető. 

A keleti szomszédunk, Románia túlzott "amerikabaráttsága" egyáltalán nem új keletű jelenség. Romániának területi igénye van Oroszországgal szemben, ezért az ország a 2000-s években egy éles politikai fordulattal a NATO és az USA felé fordult. Tőlük remélve támogatást, védelmet - ahogy mondani szokás: fegyvert, pénzt paripát. Mára már, a román politikai elit gondolkodásának irányát a mindenkori amerikai politika szabja meg, mely igen nagy szálka az orosz medve szemében. Putyin nem tűri, hogy az örökös ellenség, az Amerikai Egyesült Államok kézivezérlésű bábállamot hozzon létre az általa ütközőzónának teintett Moldáviából és Romániából. Ukrajna esetét erre a legjobb példa. 

Moldáviában, a nyugatbarát-kormány körül egyre inkább elfogy a levegő, az oroszbarát ellenzék minden lehetséges eszközzel megpróbálja hitelteleníteni az amúgy velejéig korrupt kormányt. A Dnyeszter Menti Köztársaság függetlenedése óta mindenki számára egyértelművé tették az oroszok, hogy Moldávia, Ukrajna esetében igényt tart a befolyásra, Romániától pedig jóindulatú semlegességet vár el, aki az utóbbi időszakban nem tudta teljesíteni Moszkva feltételeit. 

A Dnyeszter Menti Moldáv Köztársaság, a Moldova és Ukrajna közé ékelődő szakadár terület, melyet egyetlen állam sem ismer el önállóként, hathatós orosz segítséggel vívta ki függetlenségét Moldovától 1992-ben. Jelenleg is körülbelül 2.000 orosz békefenntartó katona állomásozik Transznisztriában, biztosítandó a status quo-t.

Az ellenzéki politikusok (szocdem) szerint a moldáv kormányt román és amerikai titkosszolgálati emberek irányítják. Renato Usatii szerint az elnökük az EU, USA és Románia "csicskája", mely hiteltelenné teszi az országot a nemzetközi porondon.  

Szerintük Románia sem teljesen független ország, és úgy fog minden történni, ahogy azt Washington mondja neki.

Usatii rámutat, hogy az Európai Unió rossz választás, Moldovának pedig valójában semlegesnek kellene maradnia és hídszerepet kellene betöltenie Oroszország és az EU között. 

Washington megnövekedett aktivitása nyomon követhető. NATO és egyéb hadgyakorlatok, katonai bázisok építése, kölcsönök, befektetések képében az "Amerikai Nagytestvér" - ahogy ők hívják megpróbálja egy puskaporos hordóvá változtatni a térséget. 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére