Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Így õrültek meg a világ vezetõi

Sümeghi Lóránt

2016.07.27. 13:58

Az elmúlt hetekben, hónapokban bekövetkezett európai terrorcselekmények igencsak próbára tették a nyugati világ politikusait azzal kapcsolatban, hogy egyáltalán képesek-e potens módon, vezetõkhöz méltóan reagálni a kihívásokra.

Az elmúlt hetekben, hónapokban bekövetkezett európai terrorcselekmények igencsak próbára tették a nyugati világ politikusait azzal kapcsolatban, hogy egyáltalán képesek-e potens módon, vezetőkhöz méltóan reagálni a kihívásokra.

Vitathatatlan, hogy a politikai kommunikáció - ezen belül különösképpen a válságkommunikáció - legfontosabb ismérvei közé tartozik többek között a kontextus teremtés és az időzítés is. Lévén, hogy a merényletsorozatok elveszik a politikai vezetők időzítéssel kapcsolatos lehetőségeiket, számukra nem marad más, mint a klíma megteremtése, a hallgatóság szóbeli felkészítése és "felfegyverzése".

Csakhogy az elmúlt hónapokban történt tragikus események valamelyest felfedték a magukat vezetőknek aposztrofáló politikusok abszolút gyenge pontjait, miszerint nagy nyomás alatt, sorozatos vészhelyzetek esetén, józan gondolataikat felváltja a meghátrálás és a politikai vákuum jelensége. 

Angela Merkel - német kancellár

A németországi vérengzések kapcsán súlyosan megrendült az állampolgárok bizalma a hatóságok erejében. Nem is csoda, hiszen mindössze hét nap leforgása alatt, négy olyan támadás következett be, amely ilyen vagy olyan formában magán hordozta a Közel-Kelet kézjegyét.

Természetesen ezen tragikus támadások után, Európa fő migráns-instruktorának, Merkelnek is nyilatkoznia kellett, hogy mégis hogyan értékeli Németország politikai és nemzetbiztonsági jövőjét.

Főként annak kapcsán, hogy a négy terroristából három úgynevezett "menekült" volt, míg a negyedik pedig iráni származással bírt.

A Bundesmutti reakciója maga volt az európai, liberális és legfőképpen magatehetetlen gőg kvintesszenciája:

mindenkit meg tudok érteni, aki mostantól szorongva közelít nagyobb csoportosulásokhoz, és az a kérdés jár a fejében, hogy biztonságban vagyok-e?"

Magyarán Angela Merkel megérti, ha a saját országukban félnek és szoronganak a németek. Micsoda vezető, igazi vezéregyéniség, nemde?

A Merkel-féle Németországban a halálfélelem érzetét tehát nem leküzdeni kell, hanem szimplám megérteni és elfogadni. 
Manuel Valls - francia miniszterelnök

Franciaország kormányfője sem alkotott maradandót, amikor a 84 halálos áldozatot követelő nizzai vérfürdő után az állampolgárok idegeit próbálta megnyugtatni. Mint ismert, a franciák többszörösen is szenvedő alanyai voltak - és sajnálatos módon, feltehetően lesznek is  - a terrortámadásoknak. Kezdve a 

  • tavaly januári Charlie Hebdo-val kapcsolatos merénylettel,
  • a szintén tavalyi, novemberi párizsi mészárlásokon át,
  • az idén, júniusban a rendőrparancsok és feleségének leszúrásán keresztül,
  • a júliusi nizzai vérfürdővel folytatva,
  • egészen a 84 éves pap leszúrásáig.

A megdöbbentő összegzés után egy francia állampolgár jogosan várhatná el, hogy a nép által megválasztott vezető potens módon, választ tudjon adni arra, hogy miként képzeli el az ország jövőjét és milyen stratégiát vizionál a terrorelhárítás hatékonyságának növelésére. Ennek ellenére Manuel Valls a következőképp reagált:

szörnyű kimondani, de változnak az idők és mostantól együtt kell élnünk a terrorizmussal."

Amennyiben a lakosok szemében Manuel Valls a legalkalmasabb személy arra, hogy Franciaországot és a francia népet vezesse, akkor vajon milyen lehet a választópolgárok véleménye szerint egy erre alkalmatlan jelölt?
Barack Obama - amerikai elnök

Miután június 12-én, vasárnap, egy az Iszlám Államra felesküdő dzsihadista több mint ötven személyt likvidált a Pulse nevű homoszexuális bárban, az USA elnöke, Barack Obama elfelejtette megemlíteni a "radikális iszlamista" jelzőt hivatalos sajtótájékoztatóján.

Az igazsághoz még az is hozzátartozik, hogy az elmúlt tizenöt év alatt - tehát leszámítva szeptember 11-i terrorcsapást - a radikális muszlimok összesen 94 embert öltek meg az USA-ban. A teljesség igénye nélkül érdemes megemlíteni a tavalyi San Bernardino-i támadást, ahol 14-en, és a 2009-es Fort Hood-i merényletet, ahol 13-an vesztették életüket.

Ennek ellenére, Barack Hussein Obama bevallottan kerüli a radikális iszlám kifejezést, indoklása szerint azért, mert

mi a fenét érnénk el azzal, ha e támadásokat megbélyegeznénk ezzel a szókapcsolattal? Változtatna ez egyáltalán valamin? [...]Ez nem más, mint egy politikai elterelő hadművelet."

Amíg az Egyesült Államok egyik legnagyobb szövetségese, Európa lényegében a radikális iszlám okozta vérfürdőben fuldokol, addig az amerikai elnök szerint a dolgok nevén nevezése csupán egy politikai értelemben vett elterelő hadművelet.

A világ tehát megérett a pusztulásra?

Ha szerencsénk van, akkor még nem. Ugyanis mind Európában, mint az Egyesült Államokban is akadnak még olyan politikusok, akik józan gondolkodását nem váltotta fel a liberális cselekvésképtelenséggel átitatott politikai vákuum.

Theresa May - brit miniszterelnök

A britek számára sem ismeretlen sajnos a terror. Nemcsak az Ír Republikánus Hadsereg okozta szeparatista merényletek kapcsán, hanem a dzsihadisták által elkövetett 2005-ös, londoni metró- és buszrobbantások által is első kézből tapasztalhatták meg a kíméletlen támadások szörnyűségeit.

Ennek fényében Theresa May konzervatív miniszterelnök a jelenlegi, európai terrorhullámmal összefüggésben megfelelő testtartással közelített a dzsihadista veszélyhez:

egy dolgot muszáj tisztáznunk, hiszen nagyon fontos, hogy mindenki megértse: a terroristák soha nem fognak felettünk győzelmet aratni!"

Érdemes hozzátenni, hogy Theresa May elődje, David Cameron is igencsak erős álláspontot képviselt a globális terrorellenes fellépések kapcsán. Beszédei nem tartalmaztak megalkuvásról, gőgről, vagy tehetetlenségről árulkodó nyomokat.
Orbán Viktor - magyar miniszterelnök

A magyar kormányfő regnálása alatt már több ízben említette a beszédeiben és nyilatkozataiban Európa jelenlegi helyzetét és jövőbeni perspektíváját, melyekben nagy hangsúlyt helyezett a migrációs hullám és a terrorizmus okozta veszélyekre. 

Legutóbb a Bálványosi Szabadegyetemen tartott előadásában tért ki arra, hogy Európának milyen létfontosságú kérdésekben kellene kijózanodnia:

a bevándorlás rossz és veszélyes; fejleszteni kell a titkosszolgálatokat, illetve fel kell hagyni a demokráciaexporttal." 

A kormányfő szerint az utóbbi állítás azért is rendkívül fontos, mert ha stabil viszonyok uralkodnak a Közel-Kelet országaiban, akkor eleve kisebb arra az esély, hogy a gazdasági és politikai okokból Európa felé tartó migránsok és terroristák egyáltalán útnak indulnak.
Beata Szydlo - lengyel kormányfő

A lengyel nemzeti konzervatív kormány nemcsak hosszú idő óta bírálja a német menekültpolitikát és az azzal járó terrorveszélyt, hanem emellett Varsó határozottan elutasítja a menekülteknek az Európai Bizottság által javasolt kvóta szerinti befogadását. 

Beata Szydlo ennek okán azonnal számon is kérte Németországon, hogy tisztázza, miféle kaotikus állapotok uralkodnak a "szomszédban":

a lengyel állam kötelessége, hogy magyarázatot, őszinte tájékoztatást követeljen az eseményekkel kapcsolatban, azok ugyanis a közvetlen szomszédságunkban történtek.”

Lengyelország a migrációshullám által kevésbé érintett országok közé tartozik, azonban a kényszerbetelepítéssel kapcsolatos kvóta a lengyel nemzetre is vonatkozna, mely magában hordozná a potenciális terroristák beszivárgását az országba. 
Donald Trump - amerikai republikánus elnökjelölt

A Republikánus Párt elnökjelöltjének egyik legerősebb hívószava a terrorizmus elleni küzdelem hatékonyságának növelése. Trump határozott állásfoglalásait Amerika-szerte üdvözölték azok a józan gondolkodású szavazók, akiknek elegük lett abból, hogy állandó célkereszté vált a nemzetük. 

Be kell látnunk, hogy a politikai korrektség dogmája megbénítja a válasz lehetőségeinket. Ha nem válunk erőssé és potensebbé, akkor hirtelen arra ébredünk, hogy nem lesz már otthonunk."

- fejtette ki Donald Trump egy pár héttel korábban megtartott sajtótájékoztatón, az Egyesült Államokban.  

Tisztán látható, hogy Európában és az Egyesült Államokban is paradigmaváltásra lesz szükség amennyiben a politikai vezetők komolyan le szeretnék küzdeni a terror okozta fenyegetettséget. Azonban kulcsfontosságú, hogy a választópolgárok ráeszméljenek, hogy akadnak olyan vezető pozícióban lévő személyek, akik teljességgel alkalmatlanok feladatukra.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére