Így erõlteti rá az abortuszpártiságot Soros az írekre
2018.02.06. 13:40
Írország esete jól mutatja, hogy Soros György ahová csak tudja, el akarja terjeszteni a nyílt társadalomról alkotott vízióját – mindezt ráadásul a magyarországihoz nagyon hasonló forgatókönyv alapján.
Írország azért került az utóbbi időben a figyelem középpontjába, mert egyike azon európai országoknak, amely egyöntetűen életpárti. A katolikus többségű ország alkotmánya szerint a magzatnak és az édesanyának egyenlő jogai vannak; terhességmegszakítás csak abban az esetben lehetséges, ha a magzat veszélyezteti a nő életét. Mondani sem kell, az írek túlnyomó többsége nem szeretné a művi terhességmegszakítás liberalizálását.
Mint ahogy arról mi is beszámoltunk, május végén tartanak népszavazást az abortusz kérdéséről az országban, a kezdeményezést a Soros György érdekköréhez tartozó szervezetek érték el szisztematikus, tűpontos és jó előre megtervezett munkával.
A milliárdos üzletember az ír Amnesty Internationalt (AI) használta fel arra, hogy nyomást gyakoroljon a dublini kormányra. Ehhez 137 000 eurós – átszámolva 43 millió forintos – támogatást biztosított az AI-nak a Nyílt Társadalom Alapítvány.
2017-ben a külföldről kapott támogatási pénzek felhasználását vizsgáló ír államigazgatási szerv, a Standards in Public Office Commission (SIPO) arra jutott, hogy az AI tiltott támogatást kapott – az ugyanis az 1997. évi választási törvénybe ütközik, amely kimondja, hogy a 100 eurót meghaladó, külföldről kapott támogatás esetén harmadik félként kell magukat feltüntetniük. Ismerős, nemde?
A Soros György támogatását élvező Amnestynek így most vissza kell fizetnie a támogatás összegét, amelyből a szervezet természetesen azt a következtetést vonta le, hogy Írországban veszélybe kerültek a civilek. A szervezet írországi vezetője, Colm O’Gorman szabályos ellenkampányba kezdett. Szerinte ugyanis a választási törvény megsérti „a nemzetközi emberi jogokat” és
ezen az alapon úgy gondoljuk, hogy mint emberi jogi szervezet, minden lehetséges eszközzel szembe kell helyezkednünk az ír hatóság döntésével.”
És hogy mi ebből a tanulság?
Nos elsősorban az, hogy a Nyílt Társadalom Alapítvány támogatásai közvetve vagy közvetlenül, de keményen politikai célokat szolgálnak, erre pedig (itt már Írország példájától elvonatkoztatva) két választ lehet adni: vagy küzdeni ez ellen, és nemet mondani a nemzetet és családot szétbarmolni kívánó világképre – vagy azt, amit az ellenzék is csinál: elbagatellizálja az ügyet, mismásol, kínos poénokkal próbálja elütni az egész ügyet. Nem baj, legalább ez is mutatja, hogy tyúkszemükre léptünk.