Így élnek a szegény, elnyomott iráni forradalmárok
2018.01.09. 15:08
Minden jel szerint Irán a következő "demokratizálandó" perzsa állam a Nyugat listáján. A forgatókönyv némileg ismert. Belföldön zavargásokat keltenek, gyakran külföldi állampolgárok, szervezetek, amelyet aztán a lázongó helyi ifjúság tovább táplál. Megdöntve így a fennálló hatalmat, káoszt teremtve. A káoszt pedig rendszerint a tehetősebbek mindig kihasználják, országukat vagy kiárusítják, vagy magukhoz ragadják a hatalmat, de már olyan is előfordult (lásd: Ukrajna, Szíria, Egyiptom, Líbia), hogy többéves polgárháborúba sodorták saját hazájukat.
Szinte senkit nem lepett meg a hír, amikor kiderült, hogy a helyi hatóságok európai állampolgárokat is rendszerellenes tüntetések szervezésével vádoltak meg. A már most 20 halálos áldozattal járó tüntetéssorozatot általában fiatalok, úgynevezett millenniárok szervezték. Kezdetbe saját maguknak. Aztán mások is csatlakoztak a mai napig tartó, de már jelentősen visszafogottá váló tüntetéssorozathoz.
A Business Insider megjegyzi, hogy most leginkább azok lázadnak a rendszer ellen, akik korábban élvezték a teokratikus államvezetés minden előnyét, de a legutóbbi kormányváltással kiestek az állami kegyeltek soraiból. A kegyvesztetté vált milliárdosok gyerekei azonban elképesztően jólétben tengetik mindennapjaikat. A közösségi média és a kozmopolitizmus bűvkörében élő teheráni "forradalmár" fiatalok egyáltalán nem rejtették véka alá a szüleik által összeharácsolt vagyont.
A The New York Times elemzésében megemlítette, hogy az iráni forradalmár fiatalok már most úgy viselkednek mint az új arisztokrácia. Több ezer dolláros fürdővízben fürödnek, miközben az átlagembernek a vízhiány okoz nagy gondot.
Készítettünk nektek egy rövid összeállítást az iráni millenniárokról, arról az xy nemzedékről, akik avolattet (avokádóba töltött latte macchiato, őrület!) isznak, miközben több milliós fürdőt vesznek.