Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Hollande: az angoloknak fizetniük kell, ha kilépnek az EU-ból

888.hu

2016.06.16. 19:28

Franciaország meg fogja kérni a Brexit árát - amennyiben az angolok a kilépés mellett teszik le a voksukat.
PÁRIZS, 19:28

Franciaország meg fogja kérni a Brexit árát – amennyiben a britek a kilépés mellett teszik le a voksukat.

A franciák alig leplezett fenyegetései egyre sűrűsödnek a referendum közeledtével. Egy francia kormánytag nemrég arról beszélt, hogy amennyiben Nagy-Britannia a kilépés mellett dönt, akkor új bevándorlási és pénzügyi szabályokat vezetnek be, amely nem fog tetszeni a briteknek.

A franciák arra fogják ösztönözni a többi EU-tagállamot, hogy legyenek keményvonalasak a különböző szerződések újratárgyalása esetén – hiszen ha bekövetkezik a Brexit, akkor a Nagy-Britannia és az EU között köttetett szerződések java része semmissé válik.

A Politiconak nyilatkozó magas rangú brüsszeli tisztviselő szerint

Ha azt mondjuk, hogy egy ország az unión kívül is megtarthatja a tagság előnyeit és a közös piachoz való hozzáférést sem korlátozzuk, az nagyon rossz üzenetet hordoz. A Brexit nem lehet fájdalommentes, ha az a célunk, hogy egyben tartsuk a közösséget."

A kilépés mellett kardoskodó brit politikusok azzal érvelnek, hogy hetente 350 millió fontba kerül az EU-tagság. A franciák fenyegetőzése mögött az is állhat, hogy nem szeretnék ha hazájukban és a többi tagállamban megerősödnének az EU-ellenes politikai erők. Egy ilyen folyamat végén ugyanis a Marine Le Pen vezette, szélsőjobboldali Nemzeti Front akár kormányra is kerülhet 2017-ben.

A franciák arra figyelmeztetik a briteket, hogy a Brexit esetén megszűnne az a gyakorlat, hogy Európán kívüli cégek Nagy-Britanniában fenntartott irodákból tudnak az EU területén üzletelni. Egy esetleges kilépés után tehát – amennyiben a franciák beváltják fenyegetésüket – a vártnál több cég vonulhat ki Nagy-Britanniából.

A kétoldalú kereskedelmet illetően az EU-tagállamoknak újra meg kell állapodnia a britekkel. Ehhez azonban szükség van az Európai Bizottság, a parlament és a Tanács beleegyezésére. A folyamat tehát hosszadalmas lenne és rengeteg bürokratikus akadályt kellene legyőzni. Kilépés esetén a britek követhetnék a norvég modellt, amely szerint Norvégia elfogadja az összes EU-s szabályozást, a munkaerő szabad áramlását is beleértve, cserébe hozzáférést kap a közös piachoz.

Franciaország a második legnagyobb befektető Angliában. A Brexit esetén ez változhat, ami súlyosan érintheti a brit gazdaságot. Természetesen a játék nem ilyen egyoldalú: mintegy 160 000 francia él a szigetországban. Egy esetleges kilépés és a vízumkötelezettség visszavezetése őket is hátrányosan érintené.

(Express)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére