Hirtelen fordulatokat tett az EgyptAir gépe mielõtt lezuhant volna
2016.05.19. 15:58
A francia államfő szerint semmilyen feltételezés nem zárható ki a Párizsból Kairóba tartó egyiptomi gép eltűnésével kapcsolatosan.
Mindent tudnunk kell, mindenre fényt kell derítenünk az okokkal kapcsolatosan, és semmilyen hipotézis nem zárható ki"
– mondta Francois Hollande az elnöki palotában tartott sajtótájékoztatóján.
Az ismeretek birtokában le kell vonni a szükséges következtetéseket, tisztázni kell minden apró részletet, és meg kell határozni, hogy baleset vagy terrorcselekmény okozta-e tragédiát.
Hollande szerint Franciaország repülőgépeket és hajókat küld arra a helyre, ahol nyoma veszett a gépnek, hogy a görög és az egyiptomi hatóságokkal együttműködve keressék a roncsokat, amelyek elemzése révén fény derülhet a tragédia okára.
A francia elnök részvétét fejezte ki a katasztrófában meghaltak hozzátartozóinak.
A gép a görög védelmi miniszter bejelentése szerint is egyiptomi légtérben tartózkodott, ahol hirtelen kanyarokat hajtott végre.
Az egyiptomi légi irányítók szóvivője a Sky News Arabia tévéadónak korábban azt mondta: a gép még azelőtt tűnt el a radarernyőkről, hogy belépett volna az egyiptomi légtérbe.
A Párizsból Kairóba tartó repülőgép a Rodosz és Kréta között fekvő Kárpathosz szigettől körülbelül 230 kilométerre zuhant le, és nem adott le vészjelzést.
A francia hatóságok szerint a fedélzeten volt az egyiptomi biztonsági szolgálat három tisztje is.
A gép roncsai után nagy erőkkel folytatódik a kutatás az egyiptomi és a görög hadiflotta, illetve légierő részvételével.
Nem sokkal korábban a Sky News Arabíja hírtévé idézte Seríf Iszmáíl egyiptomi kormányfőt, aki sem megerősíteni, sem cáfolni nem akarta, hogy terrorcselekmény okozta a katasztrófát.
A párizsi ügyészség bejelentette, hogy nyomozást indít a gép eltűnése ügyében.
Bernard Cazeneuve francia belügyminiszter a "példátlan terrorfenyegetettséggel" indokolta a francia kormány javaslatát.
Az intézkedés célja, hogy fokozott biztonsági intézkedések maradjanak érvényben a június 10. és július 10. között zajló labdarúgó Európa-bajnokság idején és a július 2. és július 24. között esedékes Tour de France kerékpáros körverseny idején is.
A rendkívüli állapot lehetővé teszi, hogy a hatóságok házi őrizetben tartsanak állampolgárokat, továbbá bizonyos időre és bizonyos helyszíneken korlátozzák járművek és személyek szabad mozgását.
(MTI)