Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Hétfõn uniós dzsembori lesz a nagyok részvételével

Nagy Gábor

2016.08.21. 20:28

A német kancellár, Angela Merkel; a francia elnök, Francois Hollande és az olasz miniszterelnök, Matteo Renzi részvételével.
NÁPOLY, 20:28

A német kancellár, Angela Merkel; a francia elnök, Francois Hollande és az olasz miniszterelnök, Matteo Renzi részvételével.

Van miről beszélni a "nagyoknak", az szinte biztos. A Juncker-féle brüsszeli vezetés eddig több kárt okozott – nemcsak maguknak, hanem a tagországoknak –, mint amire a történelemben eddig nem nagyon volt precedens.

A briteknél betelt a pohár Brüsszelből, megtörtént a Brexit. De több más nyugat-európai ország gondolkozik azon (például Hollandia), hogy a Juncker-féle brancsot ott hagyják, vagy valami élhetőbb formátumra cseréljék. A lényeg, hogy akad dilemma bőven az unión belül és kívül is, amire választ szeretnének találni az EU három legnagyobb volumenű országainak vezetői a szeptemberi, pozsonyi uniós csúcs előtt.

Egy francia diplomata a Reutersnek így nyilatkozott a találkozó előtt:

Hétfőn az a célunk, hogy megmutassuk az európai egységet a három legnagyobb ország között, de ez nem jelenti azt, hogy egy külön klubot alkotnánk."

Szembenézve a problémákkal, a német kancellár azt szeretné, hogy az elkövetkezendő időszakban egy jobb Európa alapjait tegyék le – ami gyakorlatilag szinonimája a "Több Európának". Az olasz kormányfő a britek "kiesésével" jóval több beleszólást szeretne kialkudni az unión belül, Hollande pedig a közös pénzügyekre, befektetésekre koncentrálna a jövőben.

A konszenzust azonban még a "nagyok" között sem találjuk meg, főleg ha a pénzről van szó. A három vezető ugyanis három különböző elképzeléssel rendelkezik arról, hogy hogyan kéne az EU gazdaságát felpörgetni – hogy a világban a kontinens ne alulról nyalogassa a fagylaltgombócot. Annyi bizonyos, hogy az elmúlt negyedévben stagnált Franciaország és Olaszország is!

Hollande például támogatja Renzi azon javaslatát, hogy a fiskális egyensúlyt ne feltétlenül a megszorításokból teremtsék meg, Merkel pedig inkább a hiány és az adósság visszaszorításában érdekelt – amit nem tudnak teljesíteni Párizsban és Rómában.

Egy EU-s diplomata szerint a közösség célja nem lehet más, mint:

Először meg kell őrizni a status quót az unión belül, és meg kell akadályozni annak felbomlását."

Az Európai Unió olyan mint a húsleves: mindenki szereti, de csak akkor, ha az ízletes és laktató. Juncker és bandája sz888rul főz, és a migránsokat szeretné etetni!

Holnap sok minden kiderülhet!

(Reuters)

 

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére