Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Hét év börtönre ítélték Mianmarban a Reuters két tudósítóját

888.hu

2018.09.03. 08:50

Államtitkok megszerzése vádjában 7-7 év börtönbüntetésre és kényszermunkára ítélték hétfõn Mianmarban a Reuters hírügynökség két tudósítóját - jelentették hírügynökségek.
RANGUMN, 8:50

Államtitkok megszerzése vádjában 7-7 év börtönbüntetésre és kényszermunkára ítélték hétfőn Mianmarban a Reuters hírügynökség két tudósítóját – jelentették hírügynökségek.

A 32 éves Va Lon és a 28 éves Kjav Szo O tíz rohingya férfi és fiú legyilkolása ügyében végzett oknyomozást Arakán szövetségi államban. Decemberben Rangunban tartóztatták le őket államtitkok megszerzéséért. A két férfi azt állítja, hogy tőrbe csalták őket: rendőrök adtak át nekik hivatalos iratokat, amelyeket a hatóságok államtitoknak minősítenek.

Bebörtönzésüket azonnal elítélte a Reuters, Nagy-Britannia – az Európai Unió nevében is – és az Egyesült Államok. Stephen J. Adler, a Reuters elnöke és főszerkesztője azt mondta, szomorú nap ez Mianmar és az egész világ sajtója számára.

Dan Chugg brit nagykövet kormánya és az Európai Unió tagállamai nevében is azt mondta, hogy az ítélet nagyon kiábrándító. Demokráciában alapvető a sajtószabadság, a jogállamiság, ebben az esetben sötét árnyék borul mindkét elvre. A bíró figyelmen kívül hagyta a bizonyítékot és a mianmari jogállamiságot – tette hozzá.

Scot Marciel, az Egyesült Államok nagykövete nagyon nyugtalanítónak nevezte a történteket mindazoknak, akik olyan keményen küzdöttek Mianmarban a sajtószabadságért. Úgy vélekedett, hogy az ítélet felveti a kérdést, mennyire növekedett vagy csökkent az embereknek a mianmari igazságszolgáltatásba vetett hite.

A két férfi azt állítja, hogy tőrbe csalták őket: rendőrök adtak át nekik hivatalos iratokat, amelyeket a hatóságok államtitoknak minősítenek. Ezek a másolt dokumentumok állítólag a hadseregnek a rohingya lázadók elleni hadműveletéről szóltak.

Az augusztusban kezdődött katonai művelet hatására több mint 650 ezer rohingya menekült el Mianmar északnyugati Arakán államából a szomszédos Bangladesbe. A törvény, amely alapján az újságírók ellen vádat emeltek, még a brit gyarmati időkből való.

 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére