Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Hazugság, hogy az EU-nak szüksége van a migránsokra

Vincze Viktor Attila

2018.04.23. 14:38

A munkavégzésre alkalmatlan - és ezért csak szociális segélyezési feladatokat generáló - migránsok tömeges betelepítése helyett az EU-nak inkább a saját munkaerõ-piaci keresletét és kínálatát kellene jól összehangolnia, hogy a népességfogyás és munkaerõhiány következtében kialakult problémák megoldódjanak.

A Voice of Europe egy publicisztikában hívja fel a figyelmet arra, hogy mennyire hazug és értelmetlen is az, ahogy a migráció támogatói az egyes uniós tagállamokban meglevő népességfogyásra és munkaerőhiányra hivatkozva milliószámra akarnak afrikai és közel-keleti migránsokat betelepíteni az EU-ba.

Bár az igaz, hogy Németországban folyamatosan csökken az őslakos német lakosság száma és egyre nagyobb az utóbbi időben a munkaerőhiány is számos ágazatban, azonban a cikk szerint erre nem a migránsok tömeges betelepítésével kellene az EU vezetőinek választ adniuk.

Az eltérő vallású és kultúrájú, nyelvismeret és szaktudás nélküli migránsok helyett az EU munkaerő-felesleggel rendelkező tagországaiból kellene minél több munkavállalót arra ösztönözni, hogy hagyja el a szülőhelyét – akár ideiglenesen – és vállaljon munkát a munkaerőhiánnyal küszködő uniós tagállamokban.  

A Voice of Europe publicisztikája szerint a távoli országokból érkező migránsok erőszakos és felső korlát nélküli betelepítése helyett sokkal célravezetőbb megoldást jelenthetne az, ha Közép-Európa, valamint Dél-Európa uniós tagországaiban célzottan bátorítaná és segítené a dolgozók más uniós tagállamokba történő munkavállalását az EU.

Spanyolország, Olaszország és Görögország olyan rendkívül magas munkanélküliségi rátával küzd, ami indokolttá tenné munkavállalóik minél nagyobb arányú külföldi munkavállalását. Spanyolországban 18,8%-os a munkanélküliség, ami azt jelenti, hogy ott több mint 4 millió spanyol jelenleg hiába keres munkát. Olaszország 11,5%-os munkanélküliségi rátával büszkélkedhet. Az EU legmagasabb, 23,1 százalékos munkanélküliségi mutatója pedig Görögországé, ami azt tekintve különösen elgondolkodtató, hogy a nem éppen fényes gazdasági teljesítményű és unión kívüli Szerbiában ugyanez az adat csak 13 százalék.

A publicisztika szerint a migráció erőltetése helyett az EU-nak sokkal inkább a meglévő a munkaerőpiacának a megfelelő integrációjával kellene foglalkoznia. Ez pedig nem pusztán a munkaerő átirányítását jelenthetné, hanem a munkahelyek átköltöztetését is a szabad munkaerő-kapacitással rendelkező régiókba. Ha az EU, az USA és Kína sikeres versenytárs akar lenni a világgazdaságban, akkor képesnek kellene lennie a munkaerőpiacán meglevő kereslet és kínálat összehangolására. 

A bevándorlók minden áron történő tömeges betelepítése ráadásul még sokszorosan káros is, mert valójában Németországban sem oldja meg a munkaerőhiányból fakadó gondokat, ugyanakkor viszont Európa-szerte a végletekig megterheli a szociális ellátórendszereket.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére