Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Gazdag angol családok gyermekrabszolgákat tartanak

888.hu

2016.04.04. 16:08

A nepáli földrengés fiatalkorú túlélõi a nemzetközi rabszolgapiacon találták magukat.
LONDON, 16:00

A fél Nepált romba-döntő  földrengés után gyermekek ezrei váltak földönfutóvá. Az indiai Pandzsáb negyedben garázdálkodó emberkereskedők tíz éves nepáli gyerekeket szállítottak Nagy-Britanniába, ahol azóta ingyen dolgoztatják őket.

Theresa May, brit belügyminiszter átfogó vizsgálatot rendelt el az ügyben, mely megállapította, hogy a gyermekkereskedelem visszataszító bűntette, és a nemzeti bűnfeltáró szervezet segítségét kérte az ügy kivizsgálására, és arra ösztönözte a Sunt, hogy dolgozzanak együtt az állami szervezettel.

A brit bulvárlap tényfeltáró riportja szerint a védtelen gyermekek gazdag brit családokhoz kerülnek, ahol fizetés nélküli szolgákká válnak."

Az újságírók beépültek  az emberkereskedők közé
 

Az embercsempészek közé beépült riporternek sikerült rengeteg információt kiszedni egy magát Makkhan Singh-nek nevező férfiból, aki tornasorba állította a kisgyerekeket, majd felszólította a vevőnek hitt riportert, hogy tekintse meg őket, gyerekenként 5300 font átlagárért. Az áruszemle alatt megdöbbentő félmondatok hangzottak el:

Sok fiút szállítunk az Egyesült Királyságba.
A legtöbb Angliába vitt gyerek nepáli.
Egy fiú ára 5300 font, de az utazási költségekről már mindenki külön intézkedik."

A rabszolgaság elleni törtvényt csupán 2015- októberében fogadták el az Egyesült Királyságban. Ez Európában az első és egyetlen olyan jellegű törvény, amely jelentősen javítja az emberkereskedelem áldozatainak támogatását és védelmét. Egyben a rendfenntartó erők kezébe ad minden szükséges eszközt, hogy szembeszálljanak a modern rabszolgasággal és súlyos büntetéssel sújtsák a bűnösöket.

Az április 25-i nepáli földrengésben majdnem 8000 ember vesztette életét – a Richter-skála szerinti 7,8-as földmozgásban szinte egész városok pusztultak el, és felbecsülhetetlen értékű történelmi emlékek dőltek össze. A környező hegyekben, így a Mount Everesten is lavinák indultak el, magukkal sodorva rengeteg hegymászót. Nepál területén utoljára 1934-ben volt ilyen durva katasztrófa, akkor a Richter-skála szerinti 8,0-s földrengés rázta meg az országot. 

(MTI, Guardian, TheSun)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére