G20: a brit kormány szexügynököktõl félti tisztségviselõit
2016.09.05. 17:28
A G20-csúcstalálkozóra látogató brit hivatalnokokat arra figyelmeztette a brit kormány, hogy legyenek résen, mert a kínaiak szexügynököket küldhetnek rájuk.
A Theresa May delegációjába tartozó tisztviselőket komolyan figyelmeztették a titkosszolgálatok, hogy legyenek résen, mert gyönyörű kínai nők környékezhetik meg őket – írja a The Daily Telegraph.
Ezek szerint a világ egyik legkomolyabb titkosszolgálata úgy mérte fel emberileg a brit delegáció tagjait, hogy rájuk befolyást lehet gyakorolni egy ilyen akcióval. Nem úgy, mint Novák Elődre.
A delegáció tagjainak kikötötték, hogy nem fogadhatnak el ajándékokat, különös tekintettel az elektronikai cikkekre.
A brit kormány attól tart, hogy a kínaiak a delegáció látogatását megpróbálják felhasználni arra, hogy államtitkokhoz férjenek hozzá.
A delegáció tagjai ideiglenes e-mail címeket és eldobható telefonokat használnak kínai tartózkodásuk során. Egy nevét nem vállaló tisztviselő azt is elmondta, hogy a britek minden bizonnyal olyan helyen fognak megszállni, amely be van kamerázva és poloskázva.
Elmondták nekünk, hogy ha számunkra kellemetlen a tudat, hogy idegen emberek szeme láttára vetkőzünk le a szobánkban, akkor inkább a takaró alatt tegyük ezt meg"
– mondta a kormánytisztviselő.
A mostani figyelmeztetés nem egyedi eset, ugyanis korábban is volt már rá példa, hogy a kínaiak megpróbáltak hozzájutni érzékeny adatokhoz. 2008-ban egy Gordon Brown-nal utazó tisztviselőre tapadt rá egy gyönyörű kínai nő. A férfi nem tudott ellenállni és a szobájába invitálta a hölgyet. Reggel amikor felébredt, észrevette, hogy eltűnt a telefonja és az összes irat, amely nála volt.
Az Edward Snowden által kiszivárogtatott NSA-aktákból kiderült, hogy azokat a módszereket, amelyekkel kapcsolatban figyelmeztetést adott ki a kormány, a britek is használják. Snowden szerint a szigetország titkosszolgálata is előszeretettel alkalmazza a "mézes csapdát" (honey trap). Általában ellenséges ügynököket, hekkereket, terrorgyanús személyeket buktatnak le ezzel a csellel.
2014-ben a brit Védelmi Minisztérium kiadott egy dokumentumot, amely részletes utasításokat tartalmazott a tisztségviselők számára ahhoz, hogy sikeresen elkerüljék a zsarolási- és a behálózási-kísérleteket – vagyis a jó öreg mézes csapdát. A dokumentumban az FSZB van feltüntetve, mint az ilyen típusú veszélyek legfőbb forrása.
A kínai hírszerzés elképesztően ki van éhezve az információra, így nem csoda, hogy a legmocskosabb trükköktől sem riadnak vissza.
(RT)