Farage az EU-ról: "Mindig nehéz otthagyni a börtönt"
2017.06.15. 08:28
Farage a Magyar Időknek adott interjúban elmondta, azért tartotta fontosnak, hogy Orbán Viktor és Magyarország védelmére keljen Brüsszelben, mert egy demokratikusan megválasztott és a hazájában nagy népszerűségnek örvendő politikusról van szó.
Ámulva néztem, ahogy ott ül az Európai Parlamentben, amelynek a tagjai szinte szétszedték. Úgy gondolom, hogy Orbán úr rendelkezik egy bizonyos érvkészlettel, amelyből még nem vonta le a megfelelő és logikus következtetéseket”
– mondta a Brexit-párti politikus, aki szerint Magyarország is jobban járna, ha kilépne az Európai Unióból.
A brit politikus, Donald Trump jó barátja azt is elárulta, hogy csak futólag volt szerencséje találkozni a magyar miniszterelnökkel, de szeretné, ha egyszer rendes alkalom adódna a találkozásra.
Nigel Farage szerint nem véletlen, hogy Brüsszel a kvótarendszer miatt eljárással fenyeget, mivel az egész gépezetet a németek irányítják. AZ EP-képviselő azonban meglehetősen szkeptikus a magyarok csatározását illetően, mivel szerinte az Európai Unió a demokrácia szemszögéből nézve nem áll távol az egykori Szovjetuniótól. A politikus leszögezte, Magyarország csak akkor válhat szuverén országgá, ha elhagyja az EU-t. Arra a kérdésre, hogy a politikus rendkívül magabiztos az uniós kilépés előnyeit illetően, a Brexit pedig szép lassan káoszba torkollik, Farage úgy válaszolt:
Mindig nehéz otthagyni a börtönt. Sosem mondtuk, hogy könnyű dolgunk lesz, hiszen pénzügyileg egy egész politikai osztály érdekelt az uniós tagságunkban, de sikerülni fog, ki fogunk lépni.”
Az előrehozott brit választások kapcsán a politikus elmondta, hogy nem az EU-szimpatizánsok bosszúja volt az eredmény, hiszen azok igazán a liberális demokraták voltak, akik mindössze a voksok 7 százalékát szerezték meg. Farage szerint a konzervatív brit miniszterelnök, Theresa May a kampány során egy rideg, robotszerű, humortalan és a legkevésbé sem őszinte pártvezető képét mutatta, míg a munkáspárti Corbyn „a vagány politikus megtestesítője lett”. Arra a kérdésre, hogy a brit kilépést követően, mi történik majd a szigetországban élő uniós állampolgárok jogaival, a politikus így válaszolt:
Semmi. Ha valaki jogszerűen érkezett, nem éri hátrány, nem lesz változás. Ennek ellenére bevándorláspolitikai szigorra van szükség, és nagyon dühösek leszünk, ha ez elmarad a kilépés után. A lakosságunk évente félmillió fővel növekszik. A józan ész diktálja, hogy véget vessünk ennek a folyamatnak.”