Ezt hogy adom be apámnak? A haladók arra buzdítanak, hogy hús helyett együnk inkább algát
2022.05.31. 11:45
A Világgazdasági Fórum technokratái arra buzdítják az embereket, hogy hagyják el a húst és más, a bolygóra károsnak ítélt élelmiszereket, és helyette fogyasszanak „az éghajlat szempontjából kedvező élelmiszereket”, például tengeri algákat és kaktuszokat.
A Twitteren egy videóösszefoglalót tettek közzé, amelyben a WEF alternatívákat hirdetett egy olyan élelmiszerrendszerrel szemben, amely állítása szerint a globális szén-dioxid-kibocsátás kétharmadáért felelős.
By 2050, we’ll have 10 billion mouths to feed – on a finite planet.
Tuck into something that could change the world: https://t.co/F03i29fbCR pic.twitter.com/3oULnVW0kf
— World Economic Forum (@wef) May 30, 2022
A szervezet által közzétett előétellista az algát „a hús ideális helyettesítőjeként” jelöli meg, mivel annak „negatív szén-dioxid profilja” van, és magas az „esszenciális zsírsav-, valamint magas vitamin- és antioxidáns-tartalma”.
Az útmutató a kaktuszokat is kiemeli, mivel „nagy mennyiségű C- és E-vitamint, karotinoidokat, rostokat és aminosavakat tartalmaznak”. Megjegyzik: Mexikóban már napi szinten fogyasztják.
Ez az élelmiszerválság valós és megoldást kell találnunk.”
– mondta Ngozi Okonjo-Iweala, a Kereskedelmi Világszervezet főigazgatója.
Még 2020 decemberében a Világgazdasági Fórum két cikket is közzétett a honlapján, amelyek azt vizsgálták, hogyan lehetne az embereket arra kondicionálni, hogy a CO2-kibocsátás csökkentése érdekében hozzászokjanak
Az év elején Amanda Little, a Vanderbilt Egyetem professzora azzal érvelt, hogy a világon mindenkinek el kellene kezdenie rovarokat enni, és hogy az EU jóváhagyása egyfajta „méltóságot” kölcsönözne a fogyasztásuknak.
Februárban a milliárdosok tulajdonában lévő Bloomberg hírportál szerint az amerikaiaknak úgy kellene megbirkózniuk a szárnyaló inflációval, hogy
Egy németországi környezetvédő közgazdász-csoport azt is követelte, hogy az éghajlatváltozás elleni küzdelem érdekében vessenek ki hatalmas adókat a hústermékekre, továbbá azt követelték, hogy a marhahús 56 százalékkal legyen drágább.