Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Ez a péntek 13 nem az iszlamisták napja volt

888.hu

2017.01.13. 22:28

Újraindult Damaszkusz vízellátása, miután a kormányerõk kiûzték a lázadókat a szíriai fõváros kulcsfontosságú vízkészleteinek közelébõl. Eközben az Moszulban az iraki hadsereg különleges egységei visszafoglalták a moszuli egyetem épületkomplexumának egy részét az Iszlám Államtól.
DAMASZKUSZ, MOSZUL, 22:28

Újraindult Damaszkusz vízellátása, miután a kormányerők kiűzték a lázadókat a szíriai főváros kulcsfontosságú vízkészleteinek közeléből. Eközben az Moszulban az iraki hadsereg különleges egységei visszafoglalták a moszuli egyetem épületkomplexumának egy részét az Iszlám Államtól.

Damaszkusz

Szíriai kormányerők pénteken elfoglalták a Barada-völgyben fekvő Ajn al-Fidzsa települést, amelynek közelében található egy azonos nevű forrás, Damaszkusz legnagyobb ivóvízbázisa – közölte a kormányhoz közel álló al-Majadín tévécsatorna.

A híradás szerint a kormányerők a szíriai fővárostól 15 kilométerre fekvő Fidzsából a szomszédos Ajn al-Hodr térségébe űzték az al-Kaida nemzetközi terrorhálózat kötelékébe tartozó Dzsabhat Fatah as-Sám (volt nevén an-Núszra) harcosait – írta az MTI.

A település elfoglalása lehetővé tette, hogy műszaki szakemberek helyreállítsák a december végén megrongált szivattyúállomást. A Fidzsából induló vízvezeték másodpercenként 30 köbméter vizet szállít a fővárosba.

Ibrahim Aláa, a szíriai főváros körüli vidéki területek kormányzója megerősítette, hogy mérnökök érkeztek a létesítménybe. Elmondta: őket olyan lázadó csoportok engedték be, amelyekkel korábban megállapodást kötöttek. Mindez pedig egy nagyobb egyezség részét képezi, amelynek értelmében megszüntetnék a harcokat a Barada-völgyben. A lázadó fegyveresek egy részét elszállítanák más, felkelők által ellenőrzött térségekbe, míg azokkal, akik maradni kívánnak, megállapodnának - tette hozzá.

Az Emberi Jogok Szíriai Megfigyelőközpontja (OSDH) nevű emigráns szervezet a nap folyamán jelentette, hogy a szíriai hadsereg és a vele szövetséges radikális síita Hezbollah libanoni szervezet a Fidzsa melletti Baszeima települést is ellenőrzése alá vonta.

Damaszkuszban december vége óta 4 millió ember maradt ivóvíz nélkül, mert a várost és környékét ellátó forrást üzemanyag szennyezte be. A szemben álló felek egymást vádolják a történtekkel.

Staffan de Mistura, az ENSZ szíriai különmegbízottja csütörtökön közölte: a Barada-völgy öt településén már megegyeztek a kormányerőkkel a vízellátás helyreállításáról, de két faluban ez még nem sikerült.

Megalapozott és küszöbön álló a veszély, hogy itt eszkalálódhatnak a harci cselekmények, ami további veszélybe sodorhatja a vízellátást"

– mondta az ENSZ-megbízott.

Moszul

Az iraki hadsereg különleges egységei behatoltak péntek reggel a moszuli egyetemre – tudatta az iraki hadsereg két tisztje, akik szerint ez jelentős taktikai eredmény az Iszlám Állam nevű terrorszervezet elleni harcban.

A nyilatkozók arról számoltak be, hogy a kormánycsapatoknak sikerült ellenőrzésük alá vonniuk a Tigris folyó keleti partján fekvő komplexum egy részét és a környező területeket. Ezenkívül visszafoglaltak a dzsihadistáktól három keleti városrészt, al-Zadriát, an-Naszrot és al-Fajzálját is – jelentette Abdul Amír Rasid, az iraki offenzíva parancsnoka. Elmondta, hogy az iraki katonák súlyos veszteségeket okoztak az ISIS harcosainak.

Az iraki erők a héten jelentették be, hogy elérték a Tigrist, csütörtökön pedig azt közölték, hogy a várost északról és keletről ostromló erőknek sikerült egyesülniük.

A moszuli egyetemet korábban helyi főhadiszállásaként használta az Iszlám Állam. Az iraki kormányerők azt gyanítják, hogy a terroristák a létesítmény laboratóriumában vegyi fegyvereket állítottak elő.

Moszult 2014-ben rohanta le az Iszlám Állam, gyakorlatilag megfutamítva a kormánycsapatokat. A bagdadi vezetés tavaly októberben indította meg a hadműveletet az egykor az ország második legnépesebb településének számító város felszabadítására. Bár a keleti városrész nagyrészt már felszabadult, a nyugati oldal teljes egészében továbbra is az Iszlám Állam ellenőrzése alatt áll.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére