Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Évi 20 milliárd eurót bukunk a lezárt határokon

888.hu

2016.03.04. 19:43

Az Európai Bizottság vissza szeretné állítani az emberek, áruk és szolgáltatások áramlásának szabadságát még az év vége elõtt. Ez azonban csak úgy sikerülhet, ha Törökország megállítja a migránsokat a határainál és az unió országai kezdenek valamit a Görögországban rekedt menedékkérõkkel.
BRÜSSZEL, 20:38

Az Európai Bizottság vissza szeretné állítani az emberek, áruk és szolgáltatások áramlásának szabadságát még az év vége előtt. Ez azonban csak úgy sikerülhet, ha Törökország megállítja a migránsokat a határainál és az unió országai kezdenek valamit a Görögországban rekedt menedékkérőkkel.

Az EU hét tagországa döntött úgy tavaly, hogy egyoldalúan újra bevezeti határain az ellenőrzéseket és megnöveli a rendőrök létszámát – a párizsi terrortámadásokkal és a migránsválsággal összefüggésben. Ezzel lényegében felfüggesztették a schengeni-megállapodást.

Ezek a lépések átmenetiek. Vissza kell térnünk a belső határok nélküli Európa eszményéhez, amilyen sürgősen csak lehet"

– mondta a migrációért felelős biztos, Dimitrisz Avramopulosz.

A Bizottság számításai szerint 20 milliárd euróba kerülne évente, ha mindenhol újra bevezetnék határellenőrzéseket a schengeni-övezetben.

Ezen a költségen az egyezményt aláíró 26 tagállam mellett Norvégia, Izland, valamint Svájc is osztozna, annak ellenére, hogy utóbbiak nem az EU tagjai.

Ausztria, Dánia, Svédország és Norvégia bejelentette, hogy folytatni szeretnék a határellenőrzéseket. A felsorolt országok javaslata szerint az ellenőrzés visszaállítása 6 hónapra történne és a 6 havonta meghosszabbítható lenne, összesen két évig. Erről májusban döntenek.

A migránsügyi biztos reméli, hogy nem fog ennyi időt igénybe venni, amíg helyreállítják a rendet Európában, és még az év vége előtt visszaállíthatják a schengeni-övezet integritását.

Az a probléma, hogy ez nemcsak az EU-n múlik. Ha Törökország nem képes megállítani az áradatot és visszafogadni azokat, akiket korábban továbbengedett Németország felé, valamint ha a görögöknél rekedt migránsok sorsa nem rendeződik, akkor nem remélhető, hogy egyhamar visszatérhet a belső határok nélküli Európa. A kötelező kvóták majd' fél éve történt bevezetése óta a Görögországban tanyázó 66 000 migráns közül mindössze 603-at fogadtak be a különböző tagállamok.

Márpedig a helyzet egyre rosszabb. Mivel Macedónia lezárta a határait, ezért a menekültek Görögországban rekedtek. Se tovább, se vissza nem tudnak menni: az átkelők mindenhol le vannak zárva előttük.

A törököknek nyújtott 3 milliárd eurós segítség nem hozta meg a kívánt eredményt, a menekültek változatlanul özönlenek Európába. Idén eddig tízszer annyian jöttek Görögországba, mint tavaly ilyenkor. Az EU vezetői hétfőn találkoznak a török miniszterelnökkel, Ahmet Davotogluval, hogy nyomást gyakoroljanak rá: nem engedhet át több embert.

A hétfői tárgyalások előkészítéseként több vezető EU-s politikus is Törökországba látogatott, hogy elkezdje puhítani az ország vezetőit (legutóbb épp Donald Tusk ET-elnök). Egyenlőre úgy tűnik, hogy nem sikertelen ez a kísérlet, hiszen informálisan kiszivárgott, hogy a török miniszterelnök megígérte: az összes olyan migránst, aki nem jogosult a menekültstátuszra, visszatelepítik Törökországba. Ennek megfelelően kedden 300 észak-afrikai bevándorlót szállítottak vissza Görögországból Törökországba.

Az ENSZ menekültügyi főigazgatóságának vezetője, Vincent Cochetel arra figyelmeztetett, hogy a menekültek nagy része nem holmi illegális bevándorló;. 91 százalékuk háborús zónákból menekült el.

Ezek az emberek menekültek"

– mondta. Amiatt is aggódott, hogy növekedett azoknak az európai politikusoknak a száma, akik xenofób megjegyzéseket tesznek.

Az amerikai üzleti lap Orbán Viktort a migráns krízis héjájának titulálta – utalva ezzel a gyakori héják-galambok felosztásra az amerikai politikai kultúrában. Ha már mindenképpen állatos metaforát kell használni, akkor szerintünk a róka-nyúl felosztás jobban tükrözi a valóságot.

Az egyeztetések és az egyezmények nem helyettesíthetik azt a képességünket, hogy meg tudjuk védeni a határainkat"

–idézte a lap Orbán Viktort.

(Wall Street Journal)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére