Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Európa államainak biztosítaniuk kell a közös külsõ határokat

888.hu

2015.10.10. 14:43

Senkinek se tetszik, ahogy most állnak a bevándorlással kapcsolatos dolgok. A külföldi sajtót szemléztük bevándorlásügyben.
EURÓPA, 14:30

A német kormány bevándorlásbarát politikája olyan sok mindenkinél üti ki a biztosítékot, hogy lassan könnyebb lenne a pártolóit számba venni.

Odáig fajultak a dolgok, hogy még a német baloldal két politikusa is a bevándorlás korlátozását követeli. Sigmar Gabriel alkancellár és Frank-Walter Steinmeier külügyminiszter a Spiegel Magazinban megjelent írásukban fejtették ki:

nem tudunk minden évben több mint egy millió menekültet befogadni és integrálni."

A két politikus egyetért abban, hogy: a bevándorlás kérdése a német társadalom szétszakadásával fenyeget, és hogy sokkal komolyabban kellene venni a német emberek problémáit és szükségleteit.


Miután Horst Seehoer bajor miniszterelnök éles kritikával illette a kancellárt és bírálta az egyes menedékkérők viselkedését, azt kezdte fontolgatni, hogy bepanaszolja a német kormányt a bevándorlók számának korlátozása érdekében a német alkotmánybíróságnál.

Seehor nem csak Németországban talál követőkre panaszait illetően, hanem Ausztriában is. Johanna Mikl-Leitner osztrák belügyminiszter reagálva a bajor tervekre kijelentette:

ha Bajorország lassítja a menekültáradatot, és jobban ellenőriz, akkor Ausztriának is át kell térnie erre."

Sebastian Kurz osztrák külügyminiszter szerint az egész EU-nak lenne min változtatnia annak érdekében, hogy az ausztriai álapotokon változtatni lehessen: amíg az Európai Unió nem tartja kezében a külső határait addig az államok túlterheltsége nem szűnik meg, és mindenkit tovább fogunk engedni.


A türelmetlenség érezhető a német lakosság köreiben is.

Az Allenbash Közvélemény-kutató friss felmérésből kiderül, hogy a németek többsége aggódik a kormány migránspolitikájának következményei miatt, kétharmaduk pedig egyetért abban, hogy az iszlám nem tartozik Németország kultúrájához.

Ráadásul a megkérdezettek mindössze 63 százaléka gondolja úgy, hogy szabadon kinyilváníthatja a politikai véleményét - ez a legalacsonyabb mért érték a 90-es évek óta.


Hans-Werner Sinn közgazdász szerint a menekültválsággal csak radikális szociális reformok segítségével lehet megbirkózni: a minimálbér eltörlésével és a nyugdíjkorhatár felemelésével.

A közgazdász szerint Európa államainak biztosítaniuk kell a közös külső határokat – és ha ez nem történik meg, akkor a saját határaikat.

Egy határok nélküli világ, ahol mindenki elveszi, amit szeretne, nem működhet".

(welt.de, faz.net, spiegel.de, zeit.de)

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére