Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Észak-Koreát háromféleképpen lehetne lerendezni

Forisek Ádám

2017.08.14. 06:58

A kommunista rezsim sok kérdést vetett fel mostanság, a szakértõk három forgatókönyvet vázoltak fel az országgal kapcsolatosan.
PHENJAN, 06:58

A kommunista rezsim sok kérdést vetett fel mostanság, a szakértők három forgatókönyvet vázoltak fel az országgal kapcsolatosan.

Csoma Mózes egyetemi docens, az ELTE Koreai Tanszékének vezetője felsorolta a három lehetséges forgatókönyvet:

  1. Dél-Korea és Észak-Korea egyesülésével létrejönne az egyesült Korea, Dél-Korea zászlaja alatt.
  2. Észak-Korea kínai szatellit állam lenne, kínabarát katonai államcsíny után. Ennek Csoma Mózes több valószínűséget tulajdonít.
  3. A mostani patthelyzet marad változatlanul a következő 15-20 évre, harcias és fenyegetőző Észak-Koreával.

A harmadik variáció valószínűségét növeli, hogy az elmúlt 25 évben fennmaradt a patthelyzet, a nemzetközi közösségek szankciói ellenére. Váratlan fejleményt ugyanakkor sosem lehet kizárni"

– fogalmazott a szakértő.

A KCNA észak-koreai állami hírügynökség csütörtökön közölte, Phenjan augusztus közepéig elkészíti a két amerikai támaszpontnak otthont adó Guam elleni rakétatámadás tervét, és ezután csak Kim Dzsong Un észak-koreai vezető döntésétől függ, elindítják-e a támadást négy közepes hatótávolságú rakétával.

Frank Tibor szakértő szerint a cél nem csak Guam, mert az Egyesült Államokról van szó. Ha a szigetet támadás éri, akkor Amerikát éri támadás.

A Guamra tett fenyegetésre reagálva Herbert McMaster, amerikai nemzetbiztonsági tanácsadó leszögezte, hogy a fenyegetés természetétől függ az, hogy önmagában egy fenyegetésre Washington katonai választ adjon. McMaster veszélyesnek ítélte Kim Dzsong Un észak-koreai vezetőt.

Csoma Mózes kitért arra, az észak-koreaiak azt akarják, hogy az Egyesült Államok minél hamarabb menjen bele a kétoldalú közvetlen tárgyalási folyamatba. A szomszédos dél-koreai közhangulat teljesen normális, a háborús fenyegetőzés ott nem úgy jelenik meg, mint a világsajtóban. Fontos tudni, hogy 1953-ban a koreai háború hivatalosan nem ért véget, nemzetközi jogi szempontból mai napig fegyverszünet van érvényben, békeszerződés nincs.

Mióta Észak-Korea a kilencvenes években elindította az atomprogramját, egyedül maradt szövetséges nélkül a térségben, egyedül Kína hajlandó vele tárgyalni. A legutóbbi észak-koreai fenyegetés Guam rakétatámadásáról azt a célt szolgálja, hogy világhír legyen, a kommunista diktatúra tökéletesen tisztában van a nemzetközi média működésével - adta hírül az MTI.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére