Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Észak-Korea szerint nevetségesek a szankciók

888.hu

2016.09.11. 13:48

Észak-Korea vasárnap bejelentette, hogy nevetségesnek tartja további szankciók bevezetését az ötödik és egyben legnagyobb nukleáris kísérlete után, és tovább folytatja nukleáris hatalmának megerõsítését.
PHENJAN, 13:48

Észak-Korea vasárnap bejelentette, hogy nevetségesnek tartja további szankciók bevezetését az ötödik és egyben legnagyobb nukleáris kísérlete után, és tovább folytatja nukleáris hatalmának megerősítését.

Pénteken Észak-Korea a valaha volt legerősebb kísérleti atomrobbantást hajtotta végre az ország történelmében. Állításuk szerint a rezsim elsajátította azt a technológiát, amellyel annyira le tudják kicsinyíteni a robbanótölteteket, hogy azokat akár egy ballisztikus rakétára is rá tudják telepíteni.

Az USA Japán és Dél-Korea kérésére bejelentette, hogy újabb szankciókat vezetnek be a már így is elszigetelt kommunista ország ellen.

Meglehetősen nevetséges, ahogy Obama csoportja (ázsiai szövetségesei – szerk.) össze-vissza futkároznak (találkoznak egymással – szerk.) és értelmetlen szankciókról fecsegnek, amikor a stratégiai kivárási politikájuk kudarcot vallott és közel állnak ahhoz, hogy csomagoljanak és kivonuljanak a térségből"

– áll a KCNA, az észak-koreai hírügynökség által kiadott közleményben, amelyben a kommunista rezsim külügyminiszterének szavait adták közre vasárnap.

Stratégiai kivárási politika: a fegyveres beavatkozás helyett inkább meg kell várni, amíg egy totalitárius rendszer magától összedől. Azonban ez nem jelent teljes passzivitást, csupán azt, hogy háborús módszerekkel nem avatkoznak be a rezsim működésébe.

Amint azt korábban is elmondtuk, a nukleáris fegyverkezési programunk mennyiségi és minőségi növelése biztosítja méltóságunkat és jogainkat, hogy meg tudjuk magunkat védeni a nagyobb fenyegetések ellen, mint amilyen egy nukleáris háború, amelyet USA indítana ellenünk"

– folytatódik a közlemény.

Az ENSZ Biztonsági Tanácsa elítélte az újabb atomrobbantást és azonnal belekezdtek az újabb szankciók kidolgozásába. Obama telefonon egyeztetett Abe Shinzo japán miniszterelnökkel arról, hogy a távol-keleti ország működjön együtt a Biztonsági Tanáccsal a szankciók kidolgozásában.

Az atomrobbantás közelebb hozta egymáshoz Dél-Koreát, Japánt és az USA-t, amelyek számos két- és háromoldalú megállapodást dolgozhatnak ki a közeljövőben.

(Reuters)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére