Egyre több Srí Lanka-i követeli a muszlim bevándorlók kitoloncolását
2019.04.26. 15:00
Az egész világot megrendítette a Srí Lanka-i merényletsorozat, melyet a legszentebb keresztény ünnep, a húsvét alkalmával hajtottak végre muszlim terroristák. A húsvétvasárnapi mészárlásban, amely katolikus templomok és szállodák ellen irányult, az eddigi adatok szerint 253-an vesztették életüket.
Az indiai-óceáni szigeten elkövetett terrortámadást az Iszlám Állam vállalta magára, a hatóságok jelen pillanatban 140 olyan muszlim után folytatnak hajtóvadászatot, akiknek közük lehet a merényletsorozathoz és az Abu Bakr al-Bagdadi vezette terrorszervezethez – közölte a The Guardian.
Hozzá kell tenni ugyanakkor, hogy egyelőre meglehetősen sok a kérdőjel a támadások hátterével kapcsolatban, közel sem biztos, hogy valóban az Iszlám Államhoz köthető terroristák hajtották végre a merényletsorozat, hiszen a Srí Lanka-i rendőrség szerint két kevéssé ismert, helyi szélsőséges muszlim szervezet érintettsége sem zárható ki.
Ugyancsak a Guardian írja, hogy Srí Lankán a mészárlás utózöngéjeként felerősödtek azok a hangok, melyek a muszlim – zömében pakisztáni – migránsok kitoloncolását követelik.
A húsvétvasárnapi terrortámadást követően megváltozó közhangulat miatt már 700 muszlimnak kellett ideiglenesen más helyre költöznie, a hatóságok biztonsági okokra hivatkozva nem árulták el, hogy a főleg pakisztáni migránsokból álló csoport tagjait hol szállásolták el.
Az elmúlt napokban megszaporodtak a bevándorlóellenes akciók: az ablakbetörések és a kisebb fizikai támadások mellett az egyik, pakisztáni migránsok lakta ház kerítésére angol és szingaléz nyelven is kikerült egy üzenet:
Nincs szükségünk pakisztáni migránsokra!”
#SriLankaAttack #Muslims #Pakistan #Refugees pic.twitter.com/5kNTFq1MeX
— David Naismith (@DavidNaismith9) April 26, 2019
A rendkívül magas biztonsági készültség (újabb, dzsihadisták által elkövetett merényletekre lehet számítani), valamint a megerősödő társadalmi feszültségek miatt a Srí Lanka-i emberek élete még nem tért vissza a megszokott kerékvágásba, egyelőre a katolikus templomokat is zárva tartják.