Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Egyre több ország látja be, hogy morállal nem fogják befűteni a lakást télen

888.hu

2022.04.28. 16:50

Kezdenek rájönni arra, hogy teamécsessel nem lesz komfortos a karácsonyi időszak, azzal ugyanis nehezen lehet megfelelő hőfokra felmelegíteni a lakást.

 

Mint ismeretes, tegnap Oroszország leállította Bulgáriának és Lengyelországnak a gázszállítást, mivel nem fizettek rubelben a gázért a megállapított határidőn belül. Moszkva ugyanis az ukrajnai hadművelet nyomán bevezetett nyugati büntetőintézkedésekre válaszul elrendelte, hogy az energiaexport ellenértékét rubelben kell kifizetni.

 

Az Európai Bizottság energiaügyi biztosa, Kadri Simson is azt javasolta tegnap az uniós tagállamoknak, hogy a meglévő szerződéseik teljesítésében maradjanak az eurónál vagy a dollárnál, de ne fizessenek rubelben az orosz gázért.

 

Világos iránymutatás van a vállalatoknak, hogy tartsák tiszteletben a létező szerződéseket és ne egyezzenek bele a rubelben történő fizetésbe.”

– hangsúlyozta egy amerikai-uniós energiaügyi konferencián Atlantic Cityben.

 

Azonban van számos olyan ország, amely meg tudja oldani úgy a fizetést, hogy közben a tagországok nem sértik meg a szankciós megállapodásokat. A Gazprom ugyanis nincs a szankciók alatt, így a meghozott jogszabályokat senki nem sérti meg.

Az új orosz fizetési rendszer szerint a vevők eurót vagy dollárt helyezhetnek el a Gazprombanknál vezetett számlán, amely azt átváltaná rubelre, a külföldi vevő tulajdonában lévő másik számlán helyezné el, és a fizetést orosz valutában utalná át a Gazpromnak.

 

Ausztria szintén úgy nyilatkozott, hogy a közösen elfogadott uniós szankciókat betartja. A dpa értesülései szerint az OMV osztrák energetikai vállalat és a Gazprom orosz gázszolgáltató közötti megállapodás alapján az OMV euróban teljesíti a kifizetéseket, a Gazprom pedig rubelre váltja azokat, de ez a kitétel még nem lépett életbe. Karl Nehammer osztrák kancellár szerdán bejelentette, hogy

Oroszország továbbra is szállít földgázt Ausztriának.

 

Szerbia nem is csatlakozott az Oroszország elleni európai szankciókhoz. Az országba így továbbra is a korábbiaknak megfelelően érkezik gáz a Bulgárián is áthaladó Balkáni Áramlat gázvezetéken keresztül. Zorana Mihajlovic szerb energiaügyi miniszter szerint Szerbia továbbra is hatmillió köbméter gázt kap naponta Oroszországtól a korábbi megállapodásoknak megfelelően. Az ország naponta körülbelül 4,6 millió köbméter gázt fogyaszt, így van elegendő energiahordozó a szükségletek fedezésére – tette hozzá a tárcavezető.

 

Kosztasz Szkrekasz, Görögország környezetvédelmi és energiaügyi minisztere a görög Skai rádióban elmondta, hogy a fizetés következő részlete május 25-én lesz esedékes, de nem tért ki rá, milyen devizanemben tervezik teljesíteni. Megjegyezte ugyanakkor:

Olyan módon fogunk fizetni, amely nem sérti a szankciókat, és megvédi országunk energiabiztonságát.”

 

Az ország a gázszükségletének több mint 30 százalékát orosz forrásból fedezi, 2026-ig érvényes gázszállítási szerződése van a Gazprommal.

 

Giannisz Oikonomou görög kormányszóvivő csütörtökön közölte, hogy az euró rubelre átváltása pusztán technikai kérdés. „Eddig is euróban fizettünk, és ezután is euróban fogunk fizetni. Az, hogy az eurót hogyan, milyen módon váltják át rubelre, még tisztázandó kérdés.” – mondta. Úgy vélte, hogy ebben az ügyben a nyitott kérdések „május végére, mire a fizetésünk esedékessé válik, már tisztázódnak.”.

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter is arról adott tájékoztatást tegnap New Yorkban, hogy

zavartalanul, szerződés szerint zajlik az orosz földgáz szállítása Magyarországra a Törökországon, Bulgárián és Szerbián keresztül vezető útvonalon.

 

A miniszter emlékeztetett rá, hogy a gázszállítás jelentős része az úgynevezett déli útvonalon keresztül érkezik hazánkba. Ezt a Gazprom is megerősítette, arról számolva be, hogy a Szerbiának és Magyarországnak szánt gázt megindítják a vezetéken keresztül – tette hozzá.

 

Sikerült olyan megoldást találni, amely alapján mi euróban tudjuk elutalni a gáz árát a Gazprombanknál létesített euró számlánkra, azt a Gazprombank átváltja rubelre és ennek a rubelnek a továbbutalása történik majd a Gazprom Export nevű cég számára.”

– részletezte a közösségi oldalára tegnap feltöltött videójában Szijjártó Péter.

Hozzátette, hogy információi szerint hasonlóképpen fog majd fizetni Szlovákia is Oroszországnak.

 

Van egy olyan sejtésünk, hogy ezen országok száma a tél közeledtével csak növekedni fog. Hacsak Európa lakossága nem kíván halálra fagyni csak azért, hogy beintsen egy nagyot Vlagyimir Putyinnak.

 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére