Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Egyre súlyosabb konfliktusok vannak Angela Merkel kormányában

888.hu

2016.05.08. 18:28

A kisebbik kormánypárt azzal fenyegeti Angela Merkelt, hogy felbontja a pártszövetséget és önállóan fog kampányolni. A muszlimellenes AfD sikerei a német kormány egységét veszélyeztet.
BERLIN, 16:38

A bajor Keresztényszociális Unió (CSU) a testvérpárt Kereszténydemokrata Uniótól függetlenül, önállóan vesz részt a 2017-es szövetségi parlamenti választások kampányában, ha Angela Merkel kancellár, a CDU-elnöke nem követi a CSU irányvonalát.

Horst Seehofer bajor miniszterelnök, a CSU elnöke továbbra is irányváltásra akarja kényszeríteni Angela Merkelt a menekültügyi politikában és egy sor további kérdésben. Seehofer szerint aggasztó, hogy a menekültválságból az Alternatíva Németországért (AfD) párt tudott hasznot húzni és szélsőséges nézeteik egyre több választót vonzanak. Ezt a problémát úgy lehetne megoldani, hogy kormányban több szerepet kapna a CSU, amelynek javaslatai szintén a bevándorlás szigorítását eredményeznék, de retorikájukban és politikájukban egyaránt tartózkodnak a kirekesztéstő megnyilvánulásoktól.

Horst Seehofer már március közepén bemutatta elképzeléseit. Véleménye szerint az AfD a kisemberek pártja, ezért gondoskodni kell az alacsony keresetűek nyugdíjának stabilitásáról, valamint a kampányban hangulatot akar kelteni az Európai Központi Bank (EKB) kamatpolitikája ellen.

Amennyiben a CDU nem követi ezt az irányvonalat, a CSU szükség esetén önállóan kampányol majd, mert világosan meg kell mondani a választóknak, hogy nem Angela Merkelre szavaznak, ha a CSU-nak adják voksukat.

A CSU-ban senki sem kívánja ennek a forgatókönyvnek a megvalósulását, de nem utalnak jelek arra, hogy a kancellár enged a bajor követeléseknek. Tanácsadói azt mondják, Angela Merkelnek az a meggyőződése, hogy többet veszítene középen, mint amennyit nyerne a jobboldalon, ha beáll a CSU irányvonalába. A CDU/CSU pártszövetség egyébként sem tudja elérni az AfD-választók iszlamofób, idegenellenes kemény magját.

Az ország nyugati részén ugyan sok szavazó átpártolt az AfD-hez, márciusban a baden-württembergi tartományi választáson 190 ezer, a rajna-vidék-pfalzi választáson 50 ezer korábbi CDU-szavazó támogatta az AfD-t. Azonban az újonc párt a nemszavazók - a korábbi választásoktól távol maradtak - körében szerezte a legtöbb voksot, a 2013-ban tartott Bundestag-választás pedig megmutatta, hogy Angela Merkel eredményesen gyűjt szavazatokat a baloldali táborban, 600 ezer támogatót hódított el a szociáldemokrata párt (SPD) és a Zöldek bázisából.

A CDU és a CSU pártszövetséget alkot. A CSU csak Bajorországban működik, a CDU pedig a többi 15 tartományban.

(MTI, Der Spiegel)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére