Egyedüliként nem térdelt a mérkőzéseken a női sztárfocista, a baloldaliak felháborodtak
2021.08.06. 12:40
A labdarúgó nem csupán a góllövésben jeleskedik, de hazafisága és patriotizmusa is példaértékű. Ez abban is megmutatkozik, hogy egyedül ő nem volt hajlandó behódolni a George Floyd halála után elindult őrületnek.
Pedig akár szerethetnék is, tekintve hogy tegnap ő lett az első amerikai női labdarúgó, aki tíz gólt lőtt a nemzetközi játékokon. Leginkább az ő teljesítményének köszönhető, hogy az amerikai női válogatott bronzérmet szerzett az olimpián, miután a csapat tegnap legyőzte az ausztrál válogatottat.
Carli Lloyd just scored her tenth goal in the Olympics. More than any other #USWNT player. Legend. Congrats on bringing home another medal! pic.twitter.com/sYAyAVuC1T
— Daytona Soccer Fest (@D_Soccerfest) August 5, 2021
A sportág történetében az egyik legjobb női játékosnak lenni nem volt elegendő az ébredő baloldal számára. Már előrébb valónak tartják az értelmetlen jóemberkedést, a feminizmus meg a „girl power” szlogen (amely azt hirdeti, hogy a nők erősödjenek meg, és harcoljanak a függetlenségükért és a jogaikért) már nem is olyan fontos nekik.
A baloldal szemében a focista hatalmas hibát vétett, dühüket pedig a közösségi médiában igyekeztek levezetni.
A Washington Post baloldali újságírója, Molly Hensley-Clancy is meglepődött, hogy Lloyd nem térdelt le a mérkőzések előtt a csapattal.
Azt hiszem, Carli Lloyd beszélt arról, miért nem akar térdelni a himnusz alatt. De kíváncsi vagyok, hogy valaki megkérdezte-e tőle, miért döntött úgy, hogy a kezdés előtt egy percig sem térdel a többi amerikai játékossal, munkatárssal és játékvezetővel együtt”
– írta felháborodottan.
I think Carli Lloyd has spoken about why she doesn't want to kneel during the national anthem. But I'm curious if anyone has asked her why she chose not to take a knee for a minute before kickoff along with every other American player, staff member, and referee pic.twitter.com/aI1SAehJrN
— Molly Hensley-Clancy (@mollyhc) August 5, 2021
Valóban, Lloyd januárban megjegyezte:
Azt hiszem, ennek a csapatnak az a szépsége, hogy kiállunk egymásért, bármi is legyen.
És tudod, a játékosok úgy döntöttek, hogy letérdelnek, néhány játékos úgy döntött, hogy feláll, és a nap végén kiállunk egymásért. Végső soron azért vagyunk itt, hogy minden lehetséges módon támogassuk egymást, és ez a csodálatos ebben a csapatban.”
Azonban még így is sorra kapja a kritikákat, miszerint ha nem térdel, akkor nem is szereti a fekete embereket, tehát rásütik a rasszista bélyeget.
@CarliLloyd how come you can’t even kneel before games??? no anthem playing so what’s your excuse?
— d ☼ (@remcatley) August 5, 2021
only player (in entire tournament) to stand in the pre game kneeling for blm, not to mention countless times she’s thrown her black teammates under the bus, and her “all lives matter” comments. My opinion from what I have seen (or haven’t seen during the BLM movement).
— S (@wsoccerfans) August 5, 2021
ALL the USWNT players and staff knelt. All except Carli Lloyd. To say Lloyd is a „somebody” on the team is an understatement.
Also surprised to see Australia didn't kneel and are actually standing in solidarity opposite the U.S.
Not sure what's going on here. But interesting. pic.twitter.com/7RPab0IWn1
— Edward Chang (@Edward_Chang_8) August 5, 2021
I think Carli Lloyd has spoken about why she doesn't want to kneel during the national anthem. But I'm curious if anyone has asked her why she chose not to take a knee for a minute before kickoff along with every other American player, staff member, and referee pic.twitter.com/aI1SAehJrN
— Molly Hensley-Clancy (@mollyhc) August 5, 2021
No because how full of yourself do you have to be to stand when literally everyone else is kneeling and the anthem wasnt even playing it was a moment of silence @carlilloyd
— jess' wild side (@lalisavoodoo) August 5, 2021
(Borítókép: Twitter)