Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Dutertéék megcsinálták!

Nagy Gábor

2017.10.23. 11:05

A Fülöp-szigeteki katonák az utolsó iszlamistával is végeztek az ország déli részén fekvõ városban, Marawiban - ezzel véget értek az öt hónapja tartó harcok.
MARAWI, 11:05

A Fülöp-szigeteki katonák az utolsó iszlamistával is végeztek az ország déli részén fekvő városban, Marawiban – ezzel véget értek az öt hónapja tartó harcok.

Pár hete már írtunk arról, hogy hamarosan befejeződnek a harcok a Fülöp-szigeteken.

Most azonban a védelmi miniszter, Delfi Lorenzana bejelentette:

Nincs több fegyveres Marawi városában."

A védelmi tárca vezetője szerint a Fülöp-szigeteki katonák végeztek az iszlamistákkal, de lesznek még hadműveletek, és hat zászlóaljnyi katona biztos marad a városban.

Helyszíni jelentések szerint egész reggel puskaropogást és tüzérségi fegyverek robaját lehetett hallani Marawiban. Eduardo Ano hadseregparancsnok szerint a katonák 42 holttestet találtak két visszafoglalt épületben és egy mecsetben. Nem kizárt, hogy a sarokba szorított lázadók közül egyesek öngyilkosok lettek.

Rodrigo Duterte, Fülöp-szigeteki elnök már kedden bejelentette, hogy a hadsereg felszabadította Marawi várost az Iszlám Állam uralma alól, a hadsereg ugyanakkor még arról számolt be, hogy 20-30 lázadó még tartja magát, és mintegy 20 túsz van náluk. A hadsereg előző nap jelentette be, hogy katonái megölték a lázadók két megmaradt vezetőjét, Omarkhayam Mautét és Isnilon Hapilont, valamint 17 túszt kiszabadítottak.

Hapilon volt az Abu Sayyaf nevű Fülöp-szigeteki terrorszervezet egyik parancsnoka, az Iszlám Állam délkelet-ázsiai "emírje", akit az FBI a legkeresettebb terroristák között tartott számon. Az általa vezetett csoport felelős az országban elkövetett számos terrormerényletért és emberrablásért.

Marawiban napra pontosan öt hónappal ezelőtt, május 23-án robbantak ki az összecsapások, amikor a kormányerők kísérletet tettek Hapilon őrizetbe vételére. Marawi egyes részeit elfoglalta a Maute nevű csoport – amelynek egyik alapítója Omarkhayam Maute volt –, Duterte államfő pedig szükségállapotot hirdetett ki Mindanao szigetén. Hétfői manilai összesítés szerint a marawi erőszakcselekményekben 1131 ember halt meg, köztük 919 feltételezett szélsőséges fegyveres, 165 katona és rendőr, illetve 47 civil. A biztonsági erők legalább 1780 túszt, köztük egy római katolikus papot szabadítottak ki. Mintegy félmillió ember kényszerült elhagyni lakhelyét a városban és környékén.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére