Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Cameron már jövõre szavazna az EU-tagságról

888.hu

2015.12.18. 18:00

A britek már 2016-ban dönthetnek az EU-ból való kilépésrõl.
LONDON, 17:58

A britek már 2016-ban dönthetnek az unióból való kilépésről.

Az uniós miniszterelnökök kétnapos találkozót tartottak Brüsszelben, a napirenden szerepelt Nagy-Britannia négy pontos javaslatcsomagja is. Cameron pénteken arról beszélt, hogy az állampolgárok megoldást várnak az EU-tól a bevándorlási válságra. Hozzátette, már látja a februári megállapodáshoz vezető utat.

A brit kormányfő most először beszélt konkrét időpontról, eredetileg annyit jelentett be, hogy 2017 végéig meg kell tartani a népszavazást. A rekordszámú nettó bevándorlás már most komoly feszültséget okoz Nagy-Britanniában, egy újabb migránshullám teljesen keresztülhúzhatja Cameron számításait.

Az ülést elnöklő Donald Tusk szerint is megegyezhetnek a britekkel a következő uniós csúcstalálkozón. Cameronról azt mondta, igazságos kompromisszumra törekszik, ezért mind a négy kérdéskör tekintetében optimista. A legtöbb vita az EU-s állampolgároknak járó szociális juttatások korlátozásáról van.

Angela Merkel is megerősítette, hogy van közös szándék a britek unióban tartására, de meg kell felelni az olyan európai értékeknek, mint az egyenlő bánásmód és a szabad mozgás. Ez azt sugallja, hogy a javaslat eredeti formájában biztosan nem kerül elfogadásra.

Cameron mostani bejelentését kétféleképpen lehet értelmezni: vagy annyira biztos a megállapodásban, hogy előre meri hozni a népszavazást, vagy ezzel akarja nagyobb presszió alá helyezni EU-s tárgyalópartnereit. De a brit miniszterelnöknek ügyesen kell egyensúlyoznia, mert minden oldalról fokozódik rajta a nyomás. Nagy-Britanniában egyre nagyobb az euroszkepticizmus, így otthon jelentős eredményeket kell felmutatnia ahhoz, hogy benntartsa országát az unióban. Az EU-ban viszont 27 tagállam vezetőjét kell meggyőznie arról, hogy jogosak a felvetései. Fennáll annak a veszélye, hogy két szék között a pad alá esik: belföldön kevesellhetik, külföldön pedig sokallhatják követeléseit.

(Reuters, BBC)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére