Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

"Bezzeg a nyugati egészségügy": fél évet kellett várni egy mellrákszûrésre

Bokor Gábor

2018.05.03. 11:30

Ahogyan arról korábban már beszámoltunk, egy ostoba számítógépes hiba miatt több száz britnek rövidülhetett meg az élete, ugyanis nem kaptak behívót a rákszûrésre. Csütörtökre kiderült, a probléma súlyosabb, mint ahogy azt korábban gondolták, volt olyan eset, hogy egy nõnek fél évet kellett várnia egy mellrákszûrésre.
LONDON, 11:30

Ahogyan arról korábban már beszámoltunk, egy ostoba számítógépes hiba miatt több száz britnek rövidülhetett meg az élete, ugyanis nem kaptak behívót a rákszűrésre. Csütörtökre kiderült, a probléma súlyosabb, mint ahogy azt korábban gondolták, volt olyan eset, hogy egy nőnek fél évet kellett várnia egy mellrákszűrésre.

Szerdára derült ki, milyen problémák vannak a brit egészségügyben. Mindenkit meglepett Jeremy Hunt egészségügyi miniszter bejelentése, miszerint egy informatikai hiba miatt több száz ember életét rövidítették meg akaratlanul. A politikus arról számolt be, hogy 270 nő élhet rövidebb ideig, amiért a brit rákszűrési program keretében 450 ezer embert nem hívtak be kivizsgálásra.

Az országos egészségügyi szolgálat jelenleg azon fáradozik, hogy végrehajtsák a szűrést azokon, akiknél ez korábban kimaradt. Úgy tudni, hogy a több százezer ember nagy részét külföldre küldhetik, hogy ott végezzék el a vizsgálatokat.

A Times brit lapnál jelentkezett az 57 éves Belinda Radley, akinek az anyja, Trixie, három éve 76 éves korában halt meg. Õ volt az egyike annak a több száz nőnek, akik azért vesztették életüket, mert nem hívták be őket ellenőrzésre.

Félmillió brit van veszélyben, amiért elfelejtették behívni őket rákszűrésre

Egy rossz algoritmus van a háttérben. Ennyit a "bezzeg a nyugati egészségügyről".

Anyukám életvidám asszony volt. Imádta az életet, két unokája volt, akikért bármit megtett volna. Nagyon mérgesek vagyunk, amiért sokkal tovább velünk lehetett volna, ha nincs az a hiba"

– mondta Belinda, aki még továbbra is keresi a választ arra, mennyivel élhetett volna többet az anyja, ha rendben van a brit egészségügy.

A közegészségügyi szolgálat bejelentette, túlórázással, valamint a privát szektor bevonásával akarják elérni, hogy a be nem hívott csaknem félmillió embernél minél hamarabb elvégezzék a vizsgálatokat. Azt sem tartják kizártnak, hogy külföldre küldik a briteket, hogy ezzel mérsékeljék a kórházakra nehezedő nyomást.

Az ötven és hetven év közötti brit nőket hároméves időközönként hívják be kötelező rákszűrésre, hogy megelőzzék és időben észrevegyék a gyilkos kórt. A rák jó eséllyel gyógyítható, ha időben észreveszik és azon nyomban megkezdik a kezelést.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére