Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Bármikor folytathatók Észak-Koreában a kísérleti atomrobbantások

Sümeghi Lóránt

2018.04.24. 10:18

A phungeri atomlétesítmény üzemképes - írta a 38 North címû, Észak-Koreára szakosodott amerikai hírportál a mûholdas adatok elemzése alapján.
NEW YORK, 10:18

A phungeri atomlétesítmény üzemképes – írta a 38 North című, Észak-Koreára szakosodott amerikai hírportál a műholdas adatok elemzése alapján.

Számos szakértő feltételezte, hogy Phenjan semmit sem veszít, ha bejelenti, hogy kész bezárni a kísérleti telepet, mintha az alkalmatlan lenne a további használatra. A 38 North szerint a Mantap-hegy alatti északi alagutat – ahol az utolsó öt kísérleti atomrobbantást végrehajtották – a 2017. szeptemberi hatodik kísérleti atomrobbantás után ideiglenesen üzemen kívül helyezték.

A nyugati és a déli alagutak azonban, ahol befejezték az előkészítő munkálatokat, alkalmasak kísérleti atomrobbantások végrehajtására.

A legutóbbi időkig a telepen aktív – valószínűleg építési – tevékenység volt megfigyelhető, március közepétől azonban ezek leálltak. A 38 North szakértői feltételezik, hogy ez vagy az építkezés befejezésével, vagy a vezetés politikai szándékával kapcsolatos.

Mint ismert, Észak-Korea 1993-ban jelentette be, hogy felmondja az atomsorompó-szerződést, és 2003-ban lépett ki véglegesen belőle. Az év szeptemberében az ország atomhatalomnak nyilvánította magát.

Korábban megírtuk, Kim Dzsongun észak-koreai vezető pénteken jelentette be, hogy Phenjan felfüggeszti nukleáris kísérleteit és rakétatesztjeit, továbbá bezárja nukleáris kísérleti telepét. Eszerint április 21-étől Észak-Korea leállítja az atom- és az interkontinentális rakétákkal végzett kísérleteket. Ezzel egy időben bezárják az ország északi részén lévő nukleáris kísérleti telepet. Észak-Korea egyben csatlakozik a globális nukleáris leszerelési folyamathoz. Nem fog nukleáris fegyvert és azzal kapcsolatos műszaki ismereteket átadni más országoknak – tette hozzá Kim Dzsongun, aki a Koreai Munkapárt Központi Bizottságának plenáris ülésén beszélt erről. 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére