Azt ismered, amikor két bunkó kiosztja egymást az Európai Parlamentben?
2016.06.29. 07:48
Nem? Akkor érdemes megnézned ezt a két videót. A főszereplők Jean-Claude Juncker, a Bizottság nagyra becsült elnöke, és Nigel Farage, az angol szélsőjobboldali Ukip vezetője, aki bevándorlásellenes, muszlimellenes, EU-ellenes és gyakorlatilag mindenellenes. Legalábbis nem sok dolgot tudnék kapásból mondani, ami mellett kiállt eddig, szóval ő az, aki mindenre fanyalog.
Történt egyszer az Európai Parlament egyik ülésén, hogy minden idők leghírhedtebb Bizottsági elnöke, Juncker felszólalt a testület ülésén, a Brexittel kapcsolatban.
Franciául kezdte beszédét, megjegyezve, hogy
Tiszteletben kell tartanunk a brit demokráciát, és azt a döntést, amelyet a britek meghoztak."
Az EU-szkeptikus angol politikus, Farage, erre bőszen tapsolni kezdett.
Majd Juncker oldalra nézett és angolul folytatta.
Ez az utolsó alkalom, hogy itt tapsolhatsz."
Sokan azt hitték, hogy viccelt, de nem. Dühös volt. Szinte áradt a harag és a gyűlölet a szeméből. Erre a mondatára vastapsot kapott az elnök.
És egyébként őszintén meg vagyok lepődve, hogy maga még itt van. Maga a kilépésért harcolt. A britek a kilépésre szavaztak. Mit keres még itt?"
A Bizottsági elnök szavait itt újra megszakította a taps, de látszott rajta, hogy rendkívül ingerült, nem viccből kérdezte Farage-ot.
A válasz nem maradt el sokáig.
Amit javaslok, az egy felnőttes, és érzékenységet sem nélkülöző hozzáállás, amely segít minket abban, hogy kialakítsuk a kétoldalú kapcsolatokat. Persze azt tudom, egyikük sem dolgozott egy percet sem, soha életében, sem az üzleti életben, sem a kereskedelemben, és azt is tudom, hogy sosem hoztak létre egyetlen munkahelyet sem. De figyeljenek..."
Itt Farage-ot félbeszakította Martin Schulz, az Európai Parlament elnöke és arra kérte, hogy tartózkodjon a hasonló, személyeskedő megjegyzésektől. Ezután az EP-képviselők kaphattak Farage-tól egy exkluzív, gazdasági kiselőadást.
Az én országom és az Önök az országai komoly üzleteket kötnek egymással. Ezek az üzletek kölcsönösen hasznosak mindkét félnek. Ezek az üzletek fontosak. Amennyiben önök visszautasítanak egy kölcsönös kereskedelmi megállapodást, abban az esetben ennek a következményei sokkal rosszabbak lennének az önök számára, mint nekünk angoloknak. Még az is jobb számunkra, ha nem kötünk semmilyen megállapodást, minthogy érvényben maradjon a jelenlegi egyezség."