Az iszlám a Facebook része
2018.03.22. 21:28
A Junge Freiheit Boris T. Kaiser publicista írását közölte le annak a vitának a kapcsán, hogy Németország része-e az iszlám.
"A Nyugat 1700 évvel ezelőtt vált kereszténnyé. Az iszlám mindvégig szerepet játszott a kereszténység történetében, folyamatosan ott lebegett a fejünk fölött, mint Damoklész kardja. A barbárok jelentette fenyegetés miatt egyesültek az emberek és felvették a harcot. Ez jól mutatja azt a tényt, miszerint az iszlám nem a német történelem része, az iszlám elleni harc viszont az."
Ezekkel a szavakkal nagy port kavart a Facebookon Michael Hesemann egyháztörténész, mert a hozzászólok elkezdek vitatkozni azon, az iszlám Németország része-e. Az indulatok elszabadultak, aminek az lett a vége, hogy Hesemannt 30 napra kitiltották a Facebookról. Ilyen mértékű tiltás akkor fordul elő, ha sok felhasználó jelenti a Facebooknál a posztot.
Kétség sincs afelől, hogy a Facebook vezetői között hallgató fülekre találnak a muszlimok, ellentétben a keresztényekkel és a zsidókkal. A kulturális antropológus is ezt a jelenséget kritizálta a kath.neten a Facebookhoz írt nyílt levelében.
Az amerikai cég igazából arra bátorítja a muszlimokat, hogy fordítsanak hátat a róluk szóló kritikáknak, ne foglalkozzanak azokkal. Mark Zuckerberg a 2015-ös párizsi terrortámadást követően is megvédte őket. Kifejtette, hogy a muszlimokat mindig szívesen látják az oldalon, és azért harcolnak, hogy megvédjék az ő jogaikat, valamint békés és biztonságos környezetet teremtsenek számukra. Ahelyett, hogy megadta volna a lehetőséget nekik, hogy elhatárolódjanak a terrorizmustól – írja Kaiser.
A Facebook saját elveit egy olyan kampányvideóval hirdeti, amelyben Zainab – ami egyébként Mohamed próféta legidősebb lányának a neve volt – felteszi azt a kérdést, hogy "Mit tesz a Facebook a gyűlöletbeszéd ellen?". Egy Facebook-alkalmazott válaszol a kérdésre, és elmondja, hogy a közösségi oldal mennyire szívén viseli a muszlimok sorsát, ahhoz pedig, hogy őket ne érhesse rossz szó, sok "ellenőrt" alkalmaznak, valamint különböző NGO-kkal is együttműködnek, hogy felvehessék a harcot a gyűlöletbeszéddel szemben – folytatja.