Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Az Európai Unió megfékezné a terrorizmust, kezdetben a mûtárgyakra csapnak le

888.hu

2017.07.23. 21:58

Az Európai Unió fejesei úgy gondolják, hogy a mûtárgykereskedelembõl befolyt pénzt egyes szervezetek a terrorizmus finanszírozására használják fel.
BRÜSSZEL, 19:28

Az Európai Unió fejesei úgy gondolják, hogy a műtárgykereskedelemből befolyt pénzt egyes szervezetek a terrorizmus finanszírozására használják fel. 

Szakértők szerint a terrorszervezetek finanszírozásának fontos forrása a műtárgycsempészet. Az Európai Unió már régen szembesült a problémával, azonban a tagállamok még az olyan alapfogalmakat sem tisztázták, minthogy mik azok a kulturális javak. Az Európai Bizottság most neki megy az illegális kereskedelemnek, hogy lesújtson a terroristákra – írja a Napi.hu.

Ismeretes, hogy az Iszlám Állam szélsőségesei felrobbantották a szíriai Palmüra romvárosát, a helyi ásatásokról és múzeumokból pedig műkincseket loptak el. A tárgyak hamar nyugatra kerültek különböző illegális csatornákon. Sokat az interneten hirdettek meg. Némely darabért akár 250 ezer vagy 1 millió dollárt is elkértek. Márpedig vevők is voltak: az Egyesült Államok vámügyi hivatala – a Guardian tavalyi cikke szerint – 145 százalékkal nőtt a Szíriából. 61 százalékkal az Irakból behozott régiségek értéke 2011 és 2013 között.

Az UNESCO és az Európai Unió is figyelmeztette a közvéleményt, hogy minden egyes lopott műtárgyért fizetett dollárral a terroristákat finanszírozzák. Meglepő, de az illegális műtárgykereskedelem, nem mindig számított bűncselekménynek.

A problémákat megelőzendően az uniós testület egy javaslatcsomagot dolgozott ki, amelyben meghatározták, hogy pontosan milyen dokumentumokkal kell rendelkezni a 250 évnél régebbi műtárgyaknak.

Az ókori időkből származó tárgyakra különleges import engedélyt kell kiváltani, míg az egyéb daraboknál igazolni kell, hogy azokkal az importőr legálisan kereskedik. A vámhatóságok pedig jogot kapnak arra, hogy a tárgyakat lefoglalják illetve visszatartsák, amíg nem tisztázódik, hogy legálisan szállítják azokat.

Akit érdekel az "ISIS aranya", az kattintson erre a cikkre, melyből mindent megtudhat a nemzetközi műtárgycsempészetről.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére