Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Az egyház tiltakozását váltotta ki a görögök új, transznemûekrõl szóló törvénye

Tóth Dalma

2017.10.18. 10:28

Az új törvény értelmében 15 éves korától minden görög állampolgár eldöntheti, hogy õ melyik nemhez tartozik. Az Amnesty International az új törvényt történelmi lépésnek nevezte a transznemû emberek jogegyenlõsége felé.
ATHÉN, 10:28

Az új törvény értelmében 15 éves korától minden görög állampolgár eldöntheti, hogy ő melyik nemhez tartozik. Az Amnesty International az új törvényt történelmi lépésnek nevezte a transznemű emberek jogegyenlősége felé.

Az új törvényt 171 igen szavazattal fogadták el 114 nem szavazat ellenében. A törvényt a baloldali Sziriza és a neoliberális To Potami vitte keresztül a parlamenten, a jobboldali pártok nemmel szavaztak – írja a DW.

A görögök életében fontos szerepet játszik a vallás, ezért a görög ortodox egyház is megszólalt az ügyben. Aki igennel szavaz a törvényre, annak nincs helye a görög ortodox egyházban – mondta Pireusz püspöke.

Több emberi jogi civil szervezet, köztük az Amnesty International viszont üdvözölte az új törvényt.

Az Amnesty International (AI) az elmúlt évben a Greek Transgender Support Association (SYD), Colour Youth és All Out nevű szervezetekkel a transznemű emberek jogaiért kampányolt. A kampányban a Transgender Europe és az ILGA-Europe is segédkezett. Azonban így sem elégettek az új szabályozással, mivel problémásnak tartják például, hogy a nem jogi elismerését a helyi bíróságoknak kell jóváhagyniuk, valamint hogy a bírák azt is ellenőrzik, hogy a transznemű ember külső megjelenése megfelel-e a kérelmezett nemének. Azaz, ha egy férfi úgy dönt, hogy ő nő, akkor nőnek is kell kinéznie. Az Amnesty International szerint a görögök ezzel csak megerősítik a nemi sztereotípiákat.

Fájlalják azt is, hogy a menekültek és a migránsok jogilag nem változtathatják meg a nemüket. Szerintük az is problémát jelent, hogy ha egy 15-16 éves ember szeretné megváltoztatni a nemét, akkor kötelező számára a pszichológiai/pszichiátriai vizsgálat. Hozzátették, az is gond, hogyha egy transznemű embernek gyereke van, akkor a gyerek születési anyakönyvében nem fogják a transznemű szülő nemét és nevét átvezetni. Ez szerintük sérti a magánélethez való jogot. Azért érdekesen mutatna a születési anyakönyvekben, hogy két nőtől vagy két férfitól született a gyerek, aki ráadásul nem tehet arról, hogy az egyik szülője végül nemet változtatott, miért kellene ezt a terhet a gyereknek is magán viselnie.

A görögök az új törvénnyel Svédországot, Dániát és Máltát akarták utánozni.

Máltán írsz egy nyilatkozatot a nemedről, majd az összes dokumentumodat automatikusan lecserélik ingyen"

– mondta Alexandra, akit korábban még Sztavrosznak hívtak.

A transznemű emberek a mindennapos diszkrimináció áldozatai. Többségük nem talál munkát, ezért arra kényszerülnek, hogy szexmunkásként dolgozzanak. Engem többször megvertek és egyszer megerőszakoltak. Senki sem véd meg minket – panaszkodott.

Az egyház transzneműekhez való hozzáállása miatt Alexandra ateistaként határozza meg magát, mindemellett transzleszbikus és emberi jogi aktivista.

Amikor tinédzserként részt vett egy liturgián, ahol a pap azt mondta, hogy a homoszexuális emberek további homoszexuális embereket "gyártanak", ami az országot sebezhetővé teszi, és gyengévé egy potenciális török támadással szemben, akkor kezdte úgy érezni, hogy az egyház nem az ő oldalán áll ebben a kérdésben. Alexandra jelenleg az új személyi igazolványára vár, amin már elismerik, hogy ő nő.

A statisztikák szerint a görögök több mint fele helyesli az egyház alkotmányos védelmét, és  az új törvényhez való hozzáállását. A libsik pedig ki vannak akadva az egyház véleményformáló szerepén.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére